Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak wygląda podróż samolotem, osoby chorej na cukrzycę, co mogę mieć przy sobie?

Odpowiedzi 10

0
 musisz miec wszystkie niezbedne leki      
0
  Musisz miec wszystkie niezbedne leki    
0
mozesz miec przy sobie wszytskie potrzebne leki
0
niezbedne leki
0
musisz miec wszystkie niezbedne leki  
0
Podróż jak każda inna, choć na wysokości. Duże ciśnienie moze być uciązliwe, ale da się przeżyć. Przede wszystkim trzeba miec odpowiednie leki przepisane przez lekarza.
0
Można powiadać wszystko co jest niezbędne, ale należy posiadać zaświadczenie lekarskie 
0
Warto zakupić sobie już po przejściu za bramki coca colę jako źródło glukozy, które najszybciej się wchłonie i będzie pod ręką. Oprócz tego, glukometr i insulinę oczywiście.
1
Możesz mieć przy sobie wszystko co niezbędne, czyli insulinę, pen lub pompę, glukozę, glukometr.
1
Wszystkie niezbędne leki oraz urządzenia do podawania insuliny najlepiej spakować do bagażu podręcznego, ponieważ w luku bagażowym temperatura może sięgać nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza poniżej zera. Bardzo ważnym dokumentem poświadczającym konieczność wniesienia na pokład samolotu leków jest zaświadczenie lekarskie (napisane najlepiej w kilku językach, jeśli podróżujemy za granicę). Zaświadczenie powinno zawierać: dane osobowe pacjenta (imię, nazwisko, data urodzenia), spis stosowanych leków (z podaniem ich dawek), kontakt do lekarza diabetologa. Zaświadczenie lekarskie należy przedłożyć już podczas odprawy biletowo-bagażowej. Następnie – udając się do kontroli bezpieczeństwa – warto wcześniej poinformować osobę jej dokonującą o posiadanych lekach i urządzeniach, wyjąć je z bagażu i okazać zaświadczenie lekarskie oraz ewentualnie kopie recept. Aby wejść na pokład samolotu lecącego do USA, należy pokazać fiolki insuliny wraz z profesjonalną, nadrukowaną etykietą farmaceutyczną. Środki medyczne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach – ta zasada dotyczy wszystkich państw.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź