Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czym różni się lot tanimi liniami od lotu droższymi?

Odpowiedzi 8

0
Rok 2022 - tanie linie przestały byc tanie. Pato-przewoźnitwo osiągnęło praktycznie ekstremum. Ryanair każe sobie dopłacać do bagażu podręcznego, a bezpłatny bagaż ma wymiary damskiej torebki. Uwzględniając dopłatę do bagazu w którym mozemy coś zabrać wychodzi że inne linie "zwyczajowo nie tanie" stają się bardziej atrakcyjne. Przykład: wspomniany Ryanair- cena biletu do Aten: 650 zł w obie strony. W cenie biletu: damska torebka (czyli bagaż 25x25x40). Dopłata 120zł do bagazu podręcznego (50x25x40 czy jakoś tak). Czyli 770 zł. Konkurencja - Austrian - cena biletu w obie strony 850. W cenie maly bagaż i średni podręczny plus poczęstunek. Podobnie Lufthansa wygląda. Tanie linie nie są tanie.
0
Przede wszystkim droższe linie posiadaja lepsze samoloty i sądzę że i obsługę. Stawiam na komfort. Ryanair a Emirates to już jest duży przeskok w komforcie lotu.
0
Główna różnica to oczywiście cena (przy standardowych cenach biletów, nie licząc promocji w droższych liniach). Oprócz tego po tanich liniach lotniczych nie ma co spodziewać się nie wiadomo jakich wygód. Wszystko jest ale jednak komfort jest niższy. 
0
Po pierwsze - cena. Bilety w tanich liniach są dużo tańsze niż te w tradycyjnych. W tanich liniach nie jest serwowany nawet podstawowy posiłek, a ten płatny jest droższy niż w liniach tradycyjnych. Tanie linie często latają na lotniska oddalone od centrum miasta, jednak nie jest to regułą. Wszelkie dodatkowe opcje (np. priorytetowe wejście na pokład, duży bagaż) są droższe niż w liniach tradycyjnych. W samolotach tanich linii jest mniejsza ilość na nogi niż w samolotach linii tradycyjnych.
0
Możesz spodziewać się mniejszego komfortu, No i pozostaje kwestia ceny :)
0
Zwykle tanie linie latają na lotniska bardziej oddalone od centrum, poza tym pobierają dodatkową opłatę jeśli np. nie zrobisz odprawy online. No i zakup biltetu gwaratuje miejsce w danej cenie dopiero po opłacie ( do momentu opłaty ceny mogą rosnąć).
1
Tanie linie lotnicze poza niższą ceną mają: większe zagęszczenie foteli na pokładzie,nie podają posiłków w cenie biletu, udogodnienia, rozrywki, wygody ograniczają do minimum, a więc oferują mniejszy komfort lotu. Tanie linie lądują na mniejszych lotniskach na których jest mniej udogodnień dla podróżnych i zazwyczaj mieszczą się dalej miasta. W razie odwołania lotu tanie linie w przeciwieństwie do pozostałych wyłącznie zwracają pieniądze za bilety - nie zapewnią jedzenia, noclegu czy lotu zastępczego.
-2
Trochę dziwne to pytanie ! Odpowiem przede wszystkim ceną ...
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź