Treść strony

Treść główna

Czy we Włoszech można pić wodę z kranu?

Odpowiedzi 16

0

Tak Tak.  Mozna ale nie warto.  Od 2008 roku panstwo wiedzialo o ciezkim zatruciu wody przez PFAS.   Wyszlo to dopiero w 2016 roku.  8 lat jawnego trucia ludzi. Teraz wielkie kampanie medyczne

0
  Zdecydowanie tak!  
0
tak
0
jasne ;)
0
Można w restauracja nie butelkowana woda to ta z kranu
0
Jeśli nie ma zakazu to tak
0
Można pić wodę z kranu, nie ma najmniejszego problemu.
0
Jak najbardziej tak, woda w kranach we Włoszech jest jedną z najczystrzych w UE, w razie czego polecam zakupić butelkę wielorazowego użytku z filtrem węglowym - wtedy żadna woda nam nie strasza ;)
0
Dodam że jeśli były by ciągłe wątpliwości do jej picia czy mniej cywilizowane miasteczko zawsze jest możliwość zaopatrzenia się w butelkę z filtrem dzięki czemu bez obaw można po nalaniu taką wodę pić ;)
0
tak można.
0
Można. Woda w kranach jest zdatna do picia.
0
Można. Warto jednak śledzić informacje dotyczące stanu wody. W wielu miastach jest też sporo miejsc z darmową wodą pitną. Często miejscowi dziwią się turystom kupującym drogą wodę w sklepiku, skoro tuż obok jest kran i można nabrać wody za darmo.
0
Można, ale w wielu miastach na Południu są też fontanny z darmowa wodą pitną.
0
Zdecydowanie tak!
0
Pewnie wszystko zależy od miasta, źródła z którego czerpią wodę i sposobu oczyszczania. Ja teraz mieszkam w Bolonii i w życiu nie wypiła bym wody z kranu, przede wszystkim śmierdzi chlorem i jest tak zakamieniona, że raz w tygodniu usuwam grubą warstwę kamienia z czajnika. Bez względu na to co mówi sanepid, lepiej samemu powąchać wodę i zagotować, jak sanepid mówi, że można pić, nie czujesz, że śmierdzi chlorem i nie ma kamienia w czajniku, to można zaryzykować i wypić.
1
Woda płynąca z kranów we Włoszech jest tak czysta, że jej jakość porównywana jest bardzo często z butelkowaną wodą mineralną dostępną w sklepach. Rząd prowadzi regularne badania jakości wody płynącej z kranu. Testy te zapewniają, że kranówka we Włoszech jest bardzo dobra. Tak, można we Włoszech pić wodę z kranu.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Niezapomniany urlop na Wyspach Kanaryjskich! Loty i apartament na cały tydzień!1146 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 47 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 239 Sprawdź MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!8 ofert od 212 Sprawdź