Treść główna

Czy w Emiratach Arabskich jest bezpiecznie?

Chodzi zwłaszcza o kobiety. Czy zachowując normalne zdroworozsądkowe podejście jest się tam bezpiecznym?

Odpowiedzi (7)

0
bardzo bezpiecznie
0
tak
0
Miesiąc temu wróciłem z wycieczki po ZEA i powiem, że nie tylko jest schludnie, czysto lecz bardzo bezpiecznie. Będąc większość dni w Dubaju czułem sie bardzo bezpiecznie, jeśli chcecie sprawdzic to zapraszam do statystyk na stronie Biura ds. Narkotyków i Przestępczości przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jadąc z przewodnikiem metrem do Mariny, nasz przewodnik zostawił na stacji metra ważne dokumenty, które zostały mu zwrócone po 3 godzinach jak wracaliśmy do hotelu. W Polsce pewnie by tak nie było. W Dubaju i innych emiratach widac dużo policji, która strzeże bezpieczeństwa. Aby uniknąć problemów interpersonalnych oraz tych z policją należy pamiętać o paru podstawowych zasadach: Taksówki: Wystrzegaj się nieoznakowanych taksówek. Jak rozpoznać i zamówić licencjonowane taksówki wspominałam w tym poście. Paniom podróżującym samotnie odradzam siadanie z przodu samochodu obok kierowcy. Alkohol: Nietrzeźwy nie przebywaj w miejscach publicznych. A już na pewno nie zwracaj na siebie uwagi. Pamiętaj też, że jeśli w stanie ewidentnie wskazującym na spożycie wsiądziesz do taksówki, taksówkarz może zawieźć Cię prosto na komisariat. Jeśli nie masz licencji na posiadanie alkoholu (wydawana tylko rezydentom), nie noś go przy sobie. Alkohol może być spożywany w barach i restauracjach, poza nimi jesteśmy grzeczni, trzeźwi i niczego z procentami przy sobie nie mamy. Narkotyki: ZAPOMNIJ. NIGDY. ABSOLUTNIE. POD ŻADNYM POZOREM. W Dubaju za obrazę werbalną lub użycie jednego z uniwersalnych niecenzuralnych gestów wobec drugiej osoby grozi kara więzienia. Buzia na kłódkę i rączki do kieszeni to najlepsze, co możemy zrobić w chwili zdenerwowania.
-1
Jeśli będziemy zachwycać się odpowiednie i z poszajowaniem lokalnej kultury to wszystko będzie. W Dubaju bardzo rozwija się w ostatnich latach turystyka, więc władzom zalezy na tym aby zapewnić przyjezdnym komfort i bezpieczeństwo a jak wiadomo opinia idzie w świat.
0
Tak, jest bezpiecznie. Turystów obowiązują inne prawa i inaczej się na nich patrzy, więc nie trzeba się martwić. Nie jest też tak jak to czasem pokazują w filmach. Nie trzeba się bać. Jest tam bezpieczni, również jeżeli chodzi o bezpieczeństwo kobiet.
0
bardzo
0
jest to bardzo bezpieczne miejsce
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Rajska Tajlandia! Krabi w gorącej cenie za loty i noclegi z widokiem na morze2621 Sprawdź Weekend na Malcie! 476 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 7 ofert od 472 Sprawdź Mikołajki w Krakowie! 0 ofert od Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa