Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy warto lecieć do Tajlandii we wrześniu?

Czy ktoś z Was był we wrześniu we Tajlandii? Najlepiej w Bagkoku i na Phuket? Czy faktycznie pora deszczowa uniemożliwia zwiedzanie?

Odpowiedzi 10

0
Warto
0
Wrzesień jest dobry z tego co sie orjentuje, lece w tym roku wiec bedę mog powiedzieć cos wiecej jak wroce
0
Wrzesień jest dobrą porą, aby pojechać do Tajlandii, jeżeli nie lubimy tzw. szarówki, która pojawia się już wtedy w polskich miastach, mimo możliwych intensywnych opadów, możemy wtedy miło spędzić czas , w temperaturach  większych niż nasze, a ciepłe morze zadowoli każdego, kto planuje poleżeć na plaży. Dodatkowo można  nacieszyć oczy pięknem przyrody i zwiedzić ciekawe miejsca.
0
Nie przejmuj sie porą deszczową. Dla chcącego nic trudnego. Każda pora jest dobra na zwiedzanie. Najwyżej trochę Cię zmoczy. Trzeba poczuć klimat.
0
na pewno warto, wszystko zależy od tego jak przebiega pora deszczowa
1
Generalnie sezon zaczyna się w październiku/listopadzie, a ja z własnego doświadczenia polecam wrzesień! Bardzo mało turystów poza Bangkokiem (w mieście chyba nie ma czegoś takiego jak ,,poza sezonem", o wiele niższe ceny, ludzie są przyjaźniejsi bo nie są aż tak zmęczeni wiecznym ruchem, a pogoda z dnia na dzień się polepsza (pora deszczowa praktycznie już wtedy ustaje). Dodatkowym atutem są piękne wodospady przepełnione wodą! p.s. byłam 7 dni w stolicy i na wyspie Koh Chang na wschodzie :)  
0
Byłem w 2014 od 30.08 do 23.09, czasem trochę padało ale generalnie pogoda była świetna w BKK, na Tao i Phanghan, trochę popadało na Samui i po powrocie do Bangkoku (ok 20.09)
0
Byłam we wrześniu w Tajlandii praktycznie północ środek i wyspy na wschód od Bangkoku i było ok. Była kilka dni pogoda typowo monsunowa wiało i nie dało się nigdzie wychodzić ale potem było Ok.
0
Tak jak napisała koleżanka powyżej - wszystko zalezy od tego jak przebiega monsun w danym roku - mogą to być trwajace okolo godziny opady popołudniu, ale mogą też byc uciążliwie intensywne. We wrześniu jest mniej turystów, ale ponieważ to wciąż przed sezonem niektóre miejsca mogą być wciąż zamknięte. Także jeśli nie przeszkadza Ci trochę deszczu - warto.
0
Ja byłam we wrześniu i zwiedzało się bez problemu. Owszem, zdarzały się ulewy typu "ściana deszczu", ale były krótkie i wszystko po nich momentalnie wysychało :) Ale myślę, że pora deszczowa porze deszczowej nierówna i czasem bywa tak jak opisałam, a czasem leje bardziej.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź