Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jakie szczepienia muszę mieć lecąc do Dubaju?

Odpowiedzi 5

0
zadnych
0
żadnych
0
Wróciłem ostatnio z podróży po Emiratach Arabskich. Jak dotąd po 3 tygodniach po powrocie żyje i nic mi nie jest a stołowałem się w różnych miejscach. Lecąc nie brałem żadnych szczepionek. Zalecane szczepienia ochronne to: Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, odkleszczowe zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, WZW A,B. W każdym kraju istnieje zagrożenie zdrowotne. W Emiratach wygląda to następująco: Malaria: ryzyko zakażenia istnieje w dolinach górskich północnej części Emiratów. Inne choroby przenoszone drogą pokarmową: cholera, ameboza, biegunki bakteryjne, dur brzuszny, tasiemczyce, WZW A. nne choroby: odkleszczowe zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, dur powrotny, leiszmanioza skórna, poliomielitis (ryzyko niewielkie). Wysoki, ok. 10-20%, odsetek nosicieli wirusa HBV odpowiedzialnego za WZW typu B. Bezpieczeństwo: rozpowszechniona jest wścieklizna wśród zwierząt (wielbłądy, kozy, wilki), szczególnie w regionie Al Ain.
0
żadnych !
1
Lecąc do Dubaju nie musisz się obowiązkowo na nic szczepić. Natomiast zalecane szczepienia to: Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, odkleszczowe zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, WZW A,B.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź