Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak wygląda kwestia języka angielskiego w Indiach?

Chciałam wybrać się wraz ze znajomymi do Indii jednak żadne z nas nie zna hindi. Czy po angielsku będziemy w stanie porozumieć się ze zwykłymi obywatelami(chcemy uniknąć wyjazdu z biurem podróży)?

Odpowiedzi 7

1
Język angielski jest jednym z dwóch - obok hindi - urzędowych języków w Indiach, na szczeblu centralnym. Nie powinniście mieć problemów z porozumieniem się w tym języku.
0
Pytanie ilu z komentatorów stwierdzających że "nie będzie żadnego problemu" spędziło w Indiach choćby jeden dzień? Statystyki mówią że tylko 10-15% Hindusów potrafi porozumiewać się w języku angielskim. Podobne wrażenia przekazują osoby, które spędziły w Indiach jakiś czas - od paru dni do paru miesięcy. Jeśli ktoś ma zamiar przebywać wyłącznie dużych miastach i centrach turystycznych, to problemu RACZEJ nie będzie mieć. Schody się zaczną przy wyjeździe gdziekolwiek na prowincję.
0
Pani Ewa trafnie zaznaczyła, że Indie są byłą kolonią brytyjską, więc nie będzie problemu :)
0
Ze względów historycznych (Indie były koloniami brytyjskimi) znajomość języka angielskiego w Indiach jest wysoka.
0
nie bedzie problemu
0
Nie ma najmniejszego problemu, praktycznie wszyscy mówią po angielsku. Językiem urzędowym jest hindi a językiem pomocniczym angielski.
1
Angielski jest urzędowym językiem, więc nie ma problemu z komunikacją. Przynajmniej ja jak byłem to nie miałem.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 99 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna19 ofert od 315 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź