Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy dogadam się w Rosji po angielsku?

Witam. Chciałbym się zapytać czy po angielsku będę mógł się porozumieć w Rosji, czy lepiej nauczyć się rosyjskiego ? Planuje tam spędzić parę miesięcy, więc mam w razie czego jeszcze czas na naukę języka.

Odpowiedzi 6

0
Przyda się alfabet rosyjski :)
0
przyda się alfabet rosyjski
0
warto nauczyć się chociaż podstawowych zwrotów po rosyjsku- to zawsze robi dobre wrażenie i znacznie ułatwa komunikację :) a angielski, w miejscach turystycznych na pewno
0
Należy przyjąć, że raczej nie dogadamy się w języku obcym w Rosji. Chociażby minimalna znajomość rosyjskiego przyda się na pewno, jeśli będziemy chcieli wynająć pokój w hotelu, kupić bilety na pociąg czy zapłacić wstęp do muzeum lub kupić na ulicy coś do zjedzenia. Z uwagi na podobieństwo języków lepiej sprawdzi się mówienie po polsku.
0
Wszystko zależy w jakim mieście/regionie chcesz przebywać oraz z kim będziesz próbować nawiązać kontakt. Największe prawdopodobieństwo, że osoba będzie znać angielski w dużym mieście oraz wiek osoby nie będzie większy niż 35 - 40 lat.
1
Wszyscy to doceniają jak turysta mówi w ich języku. Myślę, że jeżeli nawet nie nauczysz się rosyjskiego, to na pewno powinieneś porozumieć się po angielsku gdyż Rosjanie angielskiego już od dawna uczą się w szkole.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 99 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna19 ofert od 315 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź