Treść strony

Treść główna

Jak ubierać się na zwiedzanie miejsc świętych, meczetów, itp.? Czy to prawda, że należy jak najbardziej zasłonić ciało i nosić nakrycie głowy?

Odpowiedzi 8

0
Należy zasłonić ciało, nogi rękawy, i włosy
0
Tak lepiej zasłonić ciało, by nie urazić wyznawców konkretnej religii i stosować się do tablic informacyjnych przed budynkiem np. przekreślony aparat :)
0
Wiadomo po pierwsze niewyzywająco,po drugie nie pokazudejmy za dużo,warto miec jakąs chuste przy sobie nagłowę, oraz sweterek na ramiona
0
dlugie rękawy/nogawki i zakryta głowa
1
Przed planowanym wyjazdem do konkretnego kraju, warto jest zapoznać się ze zwyczajami tam panującymi, szczególnie jeśli chodzi o pobyt w miejscach kultu religijnego. Jeśli trzeba będzie zasłonić głowę czy ramiona, lub zdjąć obuwie to należy się dostosować, w przeciwnym razie nie zostaniemy wpuszczeni.
1
Zwyczaje są różne w zależności od kraju i religii - najlepiej przed wyprawą do konkretnego miejsca poczytać o tym, czego robić nie wypada, a czego wręcz nie wolno.
0
w meczecie nalezy miec zakryta głowe (kobiety) i długie rękawy i nogawki. Na ogół sćiagamy tez buty
0
to zależy do jakich wyznawców się udajesz jeżeli jesteś na Bali w Indonezji tam wszystkie świątynie są hinduistyczne więc należy włożyć sarong, dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn.Jeżeli jesteś w świątyniach (meczetach) należy mieć zakryte ciało i szal na głowie.Dobrze jest poczytać o danych świątyniach.Kiedyś mój znajomy sikh zabrał mnie do swojej świątyni w Kuala Lumpur, tam przed wejściem mysię się nogi, wkłada długa spódnicę i nakrycie na głowę. Jedynie w chińskich świątyniach nie ma problemu.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 45 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Czas na podróż30 ofert od 44 Sprawdź Tam czeka na Ciebie słońce i piękne plaże! Którą wyspę wybierzesz? 30 ofert od 45 Sprawdź Tu znajdziesz najlepsze okazje! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 30 ofert od 44 Sprawdź