Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Główne kontrasty pomiędzy Koreą Południową, a Japonią?

Odpowiedzi 1

0

Korea Południowa i Japonia to dwa kraje o bogatej historii i kulturze, położone w Azji Wschodniej. Mimo wielu podobieństw, między nimi istnieją również znaczące różnice.

Geografia

Korea Południowa to wyspa położona na Dalekim Wschodzie, otoczona Morzem Japońskim od wschodu, Morzem Żółtym od zachodu i Morzem Wschodniochińskim od południa. Japonia to archipelag składający się z 6 852 wysp, z których największą jest Honsiu.

Historia

Korea i Japonia mają długą i skomplikowaną historię. Korea była pod wpływem Chin przez wieki, a Japonia była pod wpływem Chin i Korei. Oba kraje zostały skolonizowane przez mocarstwa zachodnie w XIX wieku. Korea została podbita przez Japonię w 1910 roku i pozostawała pod jej okupacją do końca II wojny światowej.

Kultura

Korea i Japonia mają wiele wspólnych cech kulturowych, takich jak szacunek dla starszych, znaczenie rodziny i tradycyjne sztuki i rzemiosła. Jednak istnieją również pewne kluczowe różnice. Korea ma bardziej egalitarną kulturę niż Japonia, gdzie istnieje silny nacisk na hierarchię. Korea ma również bardziej otwartą kulturę niż Japonia, gdzie istnieje silniejszy nacisk na konformizm.

Polityka

Korea Południowa jest demokracją, a Japonia jest monarchią konstytucyjną. Korea Południowa ma silną gospodarkę i jest członkiem OECD. Japonia jest drugą co do wielkości gospodarką w Azji i członkiem G7.

Gospodarka

Korea Południowa i Japonia są dwoma z najbogatszych krajów Azji. Korea Południowa jest znana z przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. Japonia jest znana z przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego i przemysłu ciężkiego.

Język

Język koreański i japoński są językami izolowanymi, co oznacza, że nie są spokrewnione z żadnym innym językiem na świecie. Język koreański jest podobny do języków syberyjskich, a japoński jest podobny do języków austronezyjskich.

Religia

W Korei Południowej dominują buddyzm i konfucjanizm. W Japonii dominuje buddyzm, ale istnieje również silna obecność shintoizmu.

Kuchnia

Kuchnia koreańska i japońska są znane z ryżu, warzyw i ryb. Kuchnia koreańska jest bardziej pikantna niż kuchnia japońska.

Oto kilka konkretnych przykładów kontrastów między Koreą Południową a Japonią:

 • Korea Południowa jest bardziej egalitarną kulturą niż Japonia, gdzie istnieje silny nacisk na hierarchię.
 • Korea Południowa ma bardziej otwartą kulturę niż Japonia, gdzie istnieje silniejszy nacisk na konformizm.
 • Korea Południowa ma silną gospodarkę i jest członkiem OECD. Japonia jest drugą co do wielkości gospodarką w Azji i członkiem G7.
 • Korea Południowa jest znana z przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. Japonia jest znana z przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego i przemysłu ciężkiego.
 • Język koreański i japoński są językami izolowanymi, co oznacza, że nie są spokrewnione z żadnym innym językiem na świecie.
 • W Korei Południowej dominują buddyzm i konfucjanizm. W Japonii dominuje buddyzm, ale istnieje również silna obecność shintoizmu.
 • Kuchnia koreańska i japońska są znane z ryżu, warzyw i ryb. Kuchnia koreańska jest bardziej pikantna niż kuchnia japońska.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 216 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź