Treść strony

615-jak-zaplanowac-jednodniowa-wycieczke

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Jak zaplanować jednodniową wycieczkę?

Jak należy się przygotwać, by podczas jednego dnia "posmakować" odiwedzanego miesjca? Czy poszukać przedownika lub przygotować sobie dokładny plan zwiedzania przed wyjazdem? Czy lepiej pójść gdzie nas oczy i nogi poniosą? Czy w jeden dzień można poznać odwiedzane miejsce?

Odpowiedzi 12

0
To już zależy od twojego wyboru.
0
to już zależy od Ciebie
0
Ja jednodniowe wycieczki planuję bardzo dokładnie, aby móc w pełni wykorzystać czas. Przede wszystkim decyduję się na wyjazd wczesnym rankiem (o ile to podróż samochodem czy autobusem). Wtedy na miejscu jestem już o takiej porze, w której mogę np. zjeść śniadanie i rozpocząć zwiedzanie. Wcześniej planuję dokładnie wszystko przeglądając strony internetowe i fora. Zapisuję dokładnie co mogę zwiedzić i mniej więcej gdzie co jest. Szukam dobrych recenzji restauracji, bo na szukaniu jedzenia zawsze spędzam najwięcej czasu, a podczas takiej wycieczki nie chcę go marnować. 
0
Są takie "must have", które trzeba zobaczyć, oprócz tego na Twoim miejscu napisałabym do kogoś z tamtych stron o polecenie dobrych knajpek (np. Za pośrednictwem couchserfing), na pewno wieczorem bawiłabym się na rynku, zeby poznać prawdziwy urok miasta 
0
przygotować sobie własną rozpiskę dnia  z kosztorysem uwzględniając czas na jedzenie itp
0
Ja organizowalam dwukrotnie wyjazdy jednodniowe. Pierwszy raz do Sandefjord w Norwegii wylot rano z Warszawy powrót do Poznania wieczorem, a następnie Polski bus z Poznania do waw. Do miasta z lotniska zaplanowaliśmy spacer, a,w samym mieście wybrałam najatrakcyjniejsze miejsca. Dzięki Google maps mogłam dokładnie zaplanować spacer. Drugi wyjazd to Londyn wylot i powrót do waw. Z lotniska bus do miasta. Trase spaceru również wcześniej zaplanowałam dokładnie. Jeśli ktoś będzie chciał mogę udostępnić na maila.
0
Przy jednym dniu do dyspozycji najlepiej jest wszystko zaplanować. Mój mężu zawsze narzeka, że go gdzieś cały czas wyciągam, a na sam koniec jest zadowolony, że tyle zobaczył i jeszcze mu o wszystkim opowiedziałam :).
0
A przy braku czasu na planowania itp.polecam skorzystać z jednodniowych wycieczek-np. Funclub,które pokażą najciekawsze miejsca,zapewnią dobrą organizację itp.:)
1
Ja zawsze orientuję się na mapie gdzie co jest i staram się wytycznych trasę tak aby zwiedzać po kolei a często okazuje się że przy okazji zwiedzamy ciekawe inne rzeczy lub korzystam z innych atrakcji nie przewidzianych w planie. Więc jak dla mnie warto mieć zarys planu a w trakcie realizacji zdać się na intuicję i puścić wodzew fantazji
1
Wszystko zależy od osoby i celu. Dobrze jest przygotować sobie spis obiektów które nas interesują, lub zaznaczyc je w przewodniku. Ale często się zdarza, że znajdujemy nagle jakies interesujące nas miejsce, lub ktoś nam je poleci i trzeba zmienic plany. Co do czasu, są zabytki które zajmuja wiecej czasu niz inne, dlatego polecam wczesniejsza lekture przewodników.pamietajmy jednak, że nie wszytsko da sie przewidziec , a trochę spontanu nie zaszkodzi:)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź