Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak lot może wpłynąć na migrenę z aurą?

Cierpię na migrenę z aurą, a niedługo mam lot. Czy podróż może wpłynąć na to, że migrena będzie silniejsza?

Odpowiedzi 8

0
zależy od osoby
0
wydaje mi sie ze moze ja wzmagac
0
nie wiadomo, to indywidualna sprawa
0
Nie wiadomo, wszystko to kwestia indywidualna ale wydaje mi się, że może wzmagać
0
Migrena to sprawa dość indywidualna, al podczas lotu jest zmiana ciśnienia wiec mozliwe jest nasilenie objawów...
0
Nie rozumiem skąd ta złość.. Jeżeli moja odpowiedź jest niestosowna mogę ją usunąć przed administratora, nie jestem lekarzem przecież :( Nie uważam, że pomogą, ale też nie zaszkodzą, podają je wszystkim pasażerom w liniach Aegean.. Skoki ciśnienia też wpływają na ból głowy i tylko to miałam na myśli. Ale masz rację najlepiej się skonsultować z lekarzem.
0
W zasadzie niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na Twoje pytanie - nawet lekarz nie będzie wiedział, bo: u każdej osoby może być inaczej, ba, nawet u jednej osoby raz może się zdarzyć że będzie tak, a raz inaczej. Spróbuj zminimalizować ryzyko wystąpienia epizodu migreny; jeśli wiesz, jakie czynniki go wyzwalają - unikaj ich (zmęczenie? niewyspanie? zimno? ciepło? głód? stres? - te przychodzą mi najbardziej na myśl jeśli chodzi o oczekiwanie na lot na lotnisku oraz przebywanie w samolocie). Polecam konsultację u prowadzącego cię lekarza - on ci doradzi, czy przyjąć zapobiegawczo jakiś lek (może już takie stosujesz regularnie lub sporadycznie) albo przepisze coś, co można zażyć doraźnie gdy będziesz czuła, że epizod się zbliża. A nade wszystko - nie zamartwiaj się na zapas :)
0
Wydaje mi się, że to zależy od konkretnej osoby, lepiej jednak uważać podczas startu i lądowania samolotu i jeśli nie podają na pokładzie cukierków do ssania mieć takie w razie czego ze sobą (celem przełykania śliny podczas wznoszenia się samolotu, można czuć się dziwnie i może się ból nasilić). Podkreślam, że to jest jedynie metoda złagodzenia skoków ciśnienia w samolocie, jeśli chodzi o samą migrenę z aurą najlepiej się poradzić lekarza specjalisty.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź