Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ile trwa wyrobienie dowodu osobistego ?

Odpowiedzi 7

0
Ale jak to wygląda DZIŚ W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA
0
Małgorzato! "otrzymałam w tydzień" bez czasu... w końcu nie ma czegoś takiego jak tydzień buraków, tydzień kartofli, etc. ;)
0
Pani w urzędzie zaznaczyła ,że dowód ma być Priorytetem , i bedzie do 10 dni , miha już 16 i dalej nie ma
0
Mineło 30 dni a dowodu nie ma, urzędniczki rozkładają ręce a ja za tydzień mam lot do Szkocji gdzie interweniować zaczynam się denerwować.
0
Przeważnie do 30 dni od złożenia wniosku. Wszelkie info masz tu: https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odbior-dowodu-osobistego-sprawdz-czy-twoj-dowod-jest-gotowy  
0
Wyrobienie dowodu w PL jest obecnie bardzo bardzo proste - po pierwsze wniosek składasz przez ePUAP (całkowicie internetowo), jest to darmowe (bez względu na powód) a po drugie jest coś takiego jak PRIORYTET w wyrabianiu dowodów - tak więc nowy dowód masz max w 10dni (ja swój otrzymałam w tydzień czasu od złożenia wniosku) normalnie jest to do 30dni. Jeśli złożysz wniosek w urzędzie (nic poza zdjęciem - tylko tu uwaga PASZPORTOWYM nie takim jak były kiedyś do dowodu - nie będzie Ci potrzebne) to dostaniesz numer swojej "sprawy" i będziesz mogła sobie monitorować w portalu na jakim etapie jest Twój dowód.  Ogólnie nie masz też rejonizacji - więc możesz sobie dowolnie urząd wybrać (na dowodzie organ wydający który wybierzesz - w sensie tam gdzie złożysz wniosek będzie odpowiednio zaznaczony) 
0
Do 30 dni, ale juz po 3 tyg. mozna sprawdzic czy jest gotowy do odbioru
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 270 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!21 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź