Nagłówek strony

Treść główna

Ile trwa wyrobienie dowodu osobistego ?

Odpowiedzi (7)

0
Wyrobienie dowodu w PL jest obecnie bardzo bardzo proste - po pierwsze wniosek składasz przez ePUAP (całkowicie internetowo), jest to darmowe (bez względu na powód) a po drugie jest coś takiego jak PRIORYTET w wyrabianiu dowodów - tak więc nowy dowód masz max w 10dni (ja swój otrzymałam w tydzień czasu od złożenia wniosku) normalnie jest to do 30dni. Jeśli złożysz wniosek w urzędzie (nic poza zdjęciem - tylko tu uwaga PASZPORTOWYM nie takim jak były kiedyś do dowodu - nie będzie Ci potrzebne) to dostaniesz numer swojej "sprawy" i będziesz mogła sobie monitorować w portalu na jakim etapie jest Twój dowód.  Ogólnie nie masz też rejonizacji - więc możesz sobie dowolnie urząd wybrać (na dowodzie organ wydający który wybierzesz - w sensie tam gdzie złożysz wniosek będzie odpowiednio zaznaczony) 
0
Przeważnie do 30 dni od złożenia wniosku. Wszelkie info masz tu: https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odbior-dowodu-osobistego-sprawdz-czy-twoj-dowod-jest-gotowy  
0
30 dni minęło i dalej nic...
0
Do 30 dni, ale juz po 3 tyg. mozna sprawdzic czy jest gotowy do odbioru
0
Mineło 30 dni a dowodu nie ma, urzędniczki rozkładają ręce a ja za tydzień mam lot do Szkocji gdzie interweniować zaczynam się denerwować.
0
KEDY DOSTANE DOWUD OSONISY
0
Pani w urzędzie zaznaczyła ,że dowód ma być Priorytetem , i bedzie do 10 dni , miha już 16 i dalej nie ma
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Maroko poleca się na lato! Marrakesz, Góry Atlas, auto, loty i noclegi w świetnej ofercie!1187 Sprawdź Poczuj wiosnę jesienią! Tydzień na Maderze z lotami, noclegami i autem w cenie!1079 Sprawdź WŁOSKIE WYSPY Cię uszczęśliwią! Śmiało!17 ofert od 202 Sprawdź Najpiękniejsze zakątki SKANDYNAWII czekają na Was!30 ofert od 65 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Katowic do Genewy i połączeń lotniczych z Krakowa do Trondheim.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty z Krakowa, Okazje na loty na Wyspy Kanaryjskie, Okazje na loty na weekend z Gdańska, Okazje na loty z Polski na Wyspy Kanaryjskie, najtańsze bilety z Warszawy do Tbilisi, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bagaż Wizzair, Plecaki szkolne, Przewodniki, mapy, książki, Torby na kółkach i Walizki.