Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ile trwa wyrobienie dowodu osobistego ?

Odpowiedzi 7

0
Ale jak to wygląda DZIŚ W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA
0
Małgorzato! "otrzymałam w tydzień" bez czasu... w końcu nie ma czegoś takiego jak tydzień buraków, tydzień kartofli, etc. ;)
0
Pani w urzędzie zaznaczyła ,że dowód ma być Priorytetem , i bedzie do 10 dni , miha już 16 i dalej nie ma
0
Mineło 30 dni a dowodu nie ma, urzędniczki rozkładają ręce a ja za tydzień mam lot do Szkocji gdzie interweniować zaczynam się denerwować.
0
Przeważnie do 30 dni od złożenia wniosku. Wszelkie info masz tu: https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odbior-dowodu-osobistego-sprawdz-czy-twoj-dowod-jest-gotowy  
0
Wyrobienie dowodu w PL jest obecnie bardzo bardzo proste - po pierwsze wniosek składasz przez ePUAP (całkowicie internetowo), jest to darmowe (bez względu na powód) a po drugie jest coś takiego jak PRIORYTET w wyrabianiu dowodów - tak więc nowy dowód masz max w 10dni (ja swój otrzymałam w tydzień czasu od złożenia wniosku) normalnie jest to do 30dni. Jeśli złożysz wniosek w urzędzie (nic poza zdjęciem - tylko tu uwaga PASZPORTOWYM nie takim jak były kiedyś do dowodu - nie będzie Ci potrzebne) to dostaniesz numer swojej "sprawy" i będziesz mogła sobie monitorować w portalu na jakim etapie jest Twój dowód.  Ogólnie nie masz też rejonizacji - więc możesz sobie dowolnie urząd wybrać (na dowodzie organ wydający który wybierzesz - w sensie tam gdzie złożysz wniosek będzie odpowiednio zaznaczony) 
0
Do 30 dni, ale juz po 3 tyg. mozna sprawdzic czy jest gotowy do odbioru
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 367 Sprawdź