Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

kto może wypełniać żółtą książeczkę?

Czy każdy lekarz może wpisywać szczepienia do żółtej książeczki szczepień? Mam książeczkę z kilkoma wpisami, ale chciałam tam dopisać żółtaczkę którą mam wpisaną jeszcze w książeczce zdrowia dziecka, jak to zrobić?

Odpowiedzi 8

0
A co mam zrobić jeżeli dotychczasowe szczepionki miałam wpisywane w kartę zdrowia dziecka/ szczepionek, która była uzupełniana od chwili pierwszej szczepionki jaką miałam podaną w życiu. Czy moge je "przenieść" do żółtej książeczki?
0
Lekarz
0
po szczepieniach, lekarz
0
po szczepeniach 
0
Lekarze w Sanepidzie i inni wykonujący szczepienia.
0
Wykonanie szczepienia musi być potwierdzone podpisem klinicysty –lekarza lub innego upoważnionego pracownika służby zdrowia sprawującego nadzór nad podawaniem szczepionek lub środków profilaktycznych oraz urzędową pieczęcią ośrodka, w którym podawane są szczepienia. Pieczęć ta nie może zastępować wspomnianego wyżej podpisu. Książeczka zachowuje ważność do daty wskazanej dla danej szczepionki lub środka profilaktycznego.
-1
Każdy lekarz może, ale lekarze pracujący w przychodniach medycyny podróży dobrze wiedzą jak dokładnie wypełnić książeczkę, podczas gdy lekarz pierwszego kontaktu, który np. pierwszy raz będzie miał z nią styczność, może mieć z tym problem. Problem polega na tym, że w celu osiągnięcia jak najlepszej "międzynarodowej" rozpoznawalności nie wystarczy wpisać nazwy szczepionki, ale często podaje się dodatkowe informacje i w razie ich braku można np. podważyć autentyczność takiego wpisu. Trudno wymagać tych informacji od lekarza, który żółtej książeczki na oczy nigdy nie widział (a większość np. lekarzy rodzinnych jest takich) i ja bym to załatwiła w przychodni medycyny podróży przy okazji wizyty tam - zabierz ze sobą dokumentację którą masz i porusz kwestię, a lekarz pracujący w takiej przychodni na pewno będzie wiedział co zrobić, żeby było najlepiej.
0
Międzynarodową Książeczkę Szczepień wydają poradnie medycyny podróży oraz punkty szczepień dla wyjeżdżających za granicę, więc najlepiej jak zgłosisz się tam.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź