Treść główna

Czy mogę podóżować po przebyej chorobie, np. zapaleniu płuc?

Każdy z Nas choruje, a jak sami wiecie choroba nie wybiera. Cz można polecieć będąc po zapaleniu płuc? Czy jest to dobre dla Naszego zdrowia?

Odpowiedzi (12)

0
porozmawiaj z lekarzem
0
porozmawiaj z lekarzem
0
Można, ale warto skonsultować się dla pewności z lekarzem
0
Jak wyżej lepiej porozmawiaj z lekarzem;)
0
Możesz lecieć, jednak warto skonsultować się z lekarzem jeżeli ma się jakieś obawy.
0
Nie ma przeciwwskazań, ale najlepiej skonsultować się  z lekarzem
0
Tak można :)
0
To jest pytanie do lekarza, ponieważ trzeba człowieka zbadać i zobaczyć, czy oprócz przebytego zapalenia nie ma 50 innych przeciwskazań.
0
Osobiście sądzę, że przeziębienia nie są przeciwwskazaniami do lotu, ale w przypadku jakichś przewlekłych chorób na pewno skonsultowałabym się z lekarzem. Przy zapaleniu zatok, także zastanowiłabym się dwa razy przed lotem, bo może okazać się to bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli lot zapowiada się na długi.
0
Czy możesz - oczywiście że tak. Dywagacja czy trzeba odczekać 3 dni czy 2 tygodnie jest tu bez sensu, bo jeśli lot i byłby zarezerwowany, to człowiek by poleciał niezależnie od tego jak się czuje. Jeśli nadal byłoby z tobą na tyle źle, że nie czułbyś się na siłach lecieć - wtedy decyzja o rezygnacji jest już bardziej oczywista. Ale poza tym trzeba po prostu spróbować sobie ułatwić to doświadczenie, przy założeniu że jakiś dyskomfort pochorobowy jeszcze istnieje. Prawda jest taka, że ludzie chorzy też latają i wiąże się to przede wszystkim ze zmniejszonym komfortem lotu oraz możliwością siania na współpasażerów drobnoustrojami, to "tylko i aż tyle".
0
Przeciwwskazaniem do podróży samolotem są przewlekłe choroby układu oddechowego o znacznym nasileniu objawów (z dusznością w czasie spoczynku) i odma płucna. Jeśli jesteś już zdrowy, to myślę, że lot samolotem nie powinien Ci zaszkodzić.
0
Uze zdrowiem nie ma żartów, więc twoje wątpliwości najlepiej rozwiąć u lekarza specjalisty. Jedno jest pewne - po zapaleniu płuc i antybiotykach organizm jest bardzo osłabiony, a urlop może wymagać odrobiny sił :-)
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Wybierzcie się do GRECJI! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna34 oferty od 138 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa