Treść strony

38-czy-dziecko-otrzymuje-znizki-na-lot-samolotem

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Czy dziecko otrzymuje zniżki na lot samolotem?

Odpowiedzi 8

0
w wiekszości lini
0
tak:)
0
dzieci do 2 lat mają obniżone ceny biletów, starsze dzieci mają bilet w normalnej cenie.
0
Dziecko do dwóch lat, być może nawet za darmo :)
0
zazwyczaj nie, chyba że ma mniej niż 2 lata
0
Tak, dzieci otrzymują zniżki na lot samolotem. Jednak wielkość zniżki uzależniona jest od wieku dziecka i przewoźnika.
-1
W tanich i rejsowych liniach lotniczych za niemowlęta uważani są pasażerowie od 0 do 2 roku życia, natomiast za dzieci uważa się pasażerów od 2 roku życia. W tanich liniach lotniczych górna granica wieku dla dzieci ustalana jest indywidualnie przez linie lotnicze – np. linie lotnicze Ryanair pozwalają podróżować samodzielnie osobom, które ukończyły 16 lat, z kolei Wizz Air zezwala na samodzielne podróżowanie młodzieży od 14 roku życia. Podczas rezerwacji należy obowiązkowo podać datę urodzenia, gdyż niemowlę czy dziecko nie może podróżować na bilecie dla osoby dorosłej. W tanich liniach lotniczych niemowlę zawsze podróżuje na kolanach osoby dorosłej, dlatego podczas podróży na jedno niemowlę musi przypadać przynajmniej jeden dorosły. Niemowlęta podróżują zawsze za stałą opłatą – jest ona ustalana indywidualnie przez linie lotnicze i jest niezależna od ceny biletu. Z kolei bilety lotnicze dla dzieci kosztują tyle samo, ile bilety dla dorosłych. W rejsowych liniach lotniczych niemowlęta objęte są zniżką, ale jest ona ustalana indywidualnie przez każdego przewoźnika; dzieciom zazwyczaj przysługuje zniżka na poziomie 33%. Większość linii lotniczych za dzieci uważa osoby w wieku od 2 do 11 roku życia, natomiast młodzież – od 12 do 17 roku życia.
1
W większości linii lotniczych klasycznych nie budżetowych( typu WizzAir) dziecko dostaje zniżkę, jej wielkość jest zależna od linii i wieku dziecka.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 124 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 135 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź