Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

czy warto korzystać ze sklepów duty-free?

wiele ludzi buszuje po sklepach duty-free i wychodzi z siatkami pełnymi zakupów. Czy na prawdę ceny są aż tak porywające? Na których lotniskach (w jakich krajach) sie na prawdę opłaca?

Odpowiedzi 6

0
Czy jak kupie 6 pakietow a mozna przewozic 2 to czy musze deklarowac clo?
0
ja kupuję tam często, bo nie miałem czasu przed odlotem czegoś kupić
0
Nie zawsze zakupy w duty free jest opłacalne dla podróżujących. Jeśli lecimy z Polski poza UE to warto kupić alkohol, który możemy wypić, lub sie nim kurować np. w Egipcie aby nie dopadł Nas tzw. Faraon. Kupujemy wtedy bez podatku. Jeśli zaś wybieramy sie w kraje UE to ceny nieraz są wyższe niz w normalnym markecie. Sprawa dotyczy sie również papierosów i innych rzeczy, choć nie zawsze. Wracając do Polski w niektórych krajach równiez możemy szaleć na duty free, lecz już nie tak samo jak w Polsce. Pamiętajmy również o przepisach do którego kraju możemy wwieźć zakupiony np. alkohol i papierosy i w jakich ilosciach. Nieznajomość prawa moze Nam czasem zaszkodzić w dość restrykcyjnych krajach tj. np. Emiraty Arabskie gdzie mozemy wwieźć na 1 osobę 2 litry wódki.
0
Warto korzystać i kupić przy konkretnych produktach, np. lecąc poza UE alkohol jest zawsze tańszy i opłaca się go kupić.
0
Korzystniejsze ceny w duty free uzyskamy oczywiście poza UE, kwalifikuje się tutaj m.in. Norwegia i Szwajcaria. Z mojego doświadczenia największe okazje możemy trafić przy produktach luksusowych, z górnej półki
0
Myślę, że po części działa tu czynnik psychologiczny pt. "w strefie bezcłowej zawsze było taniej", poza tym ludzie mają za dużo czasu na lotnisku to też się obkupują ;) Zasadniczo w duty free powinno nie być doliczone cło, VAT i akcyza, ale na lotniskach w obrębie UE cena jest pomniejszona tylko o cło. Często sklepy te narzucają wyższe marże i takim sposobem ceny mogą być nawet wyższe niż w standardowych sklepach. Tak więc w UE raczej się nie opłaca. Jeśli się zna dobrze ceny "na zewnątrz" to czasem można upolować coś w lepszej cenie. Poza UE duty free opłaca się już dużo bardziej, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty obciążone akcyzą. Nie wszystkie kraje zwracają VAT, więc informacje takie należy zawczasu sprawdzić na rządowych stronach danego państwa.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 270 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!21 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź