Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

czy warto korzystać ze sklepów duty-free?

wiele ludzi buszuje po sklepach duty-free i wychodzi z siatkami pełnymi zakupów. Czy na prawdę ceny są aż tak porywające? Na których lotniskach (w jakich krajach) sie na prawdę opłaca?

Odpowiedzi 6

0
Czy jak kupie 6 pakietow a mozna przewozic 2 to czy musze deklarowac clo?
0
ja kupuję tam często, bo nie miałem czasu przed odlotem czegoś kupić
0
Nie zawsze zakupy w duty free jest opłacalne dla podróżujących. Jeśli lecimy z Polski poza UE to warto kupić alkohol, który możemy wypić, lub sie nim kurować np. w Egipcie aby nie dopadł Nas tzw. Faraon. Kupujemy wtedy bez podatku. Jeśli zaś wybieramy sie w kraje UE to ceny nieraz są wyższe niz w normalnym markecie. Sprawa dotyczy sie również papierosów i innych rzeczy, choć nie zawsze. Wracając do Polski w niektórych krajach równiez możemy szaleć na duty free, lecz już nie tak samo jak w Polsce. Pamiętajmy również o przepisach do którego kraju możemy wwieźć zakupiony np. alkohol i papierosy i w jakich ilosciach. Nieznajomość prawa moze Nam czasem zaszkodzić w dość restrykcyjnych krajach tj. np. Emiraty Arabskie gdzie mozemy wwieźć na 1 osobę 2 litry wódki.
0
Warto korzystać i kupić przy konkretnych produktach, np. lecąc poza UE alkohol jest zawsze tańszy i opłaca się go kupić.
0
Korzystniejsze ceny w duty free uzyskamy oczywiście poza UE, kwalifikuje się tutaj m.in. Norwegia i Szwajcaria. Z mojego doświadczenia największe okazje możemy trafić przy produktach luksusowych, z górnej półki
0
Myślę, że po części działa tu czynnik psychologiczny pt. "w strefie bezcłowej zawsze było taniej", poza tym ludzie mają za dużo czasu na lotnisku to też się obkupują ;) Zasadniczo w duty free powinno nie być doliczone cło, VAT i akcyza, ale na lotniskach w obrębie UE cena jest pomniejszona tylko o cło. Często sklepy te narzucają wyższe marże i takim sposobem ceny mogą być nawet wyższe niż w standardowych sklepach. Tak więc w UE raczej się nie opłaca. Jeśli się zna dobrze ceny "na zewnątrz" to czasem można upolować coś w lepszej cenie. Poza UE duty free opłaca się już dużo bardziej, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty obciążone akcyzą. Nie wszystkie kraje zwracają VAT, więc informacje takie należy zawczasu sprawdzić na rządowych stronach danego państwa.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź