Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy opłaca się wynajmować samochód na lotnisku?

Podróżując na własną rękę po obcym kraju, często decydujemy się na wynajęcie auta. Czy opłaca się je wynajmować bezpośrednio na lotnisku?

Odpowiedzi 10

1
Nigdy nie wynajmowałam samochodu na lotnisku i nie wiem jak jest faktycznie z tą opłacalnością. Ale z doświadczenia wiem, że taksówki przypisane do lotniska czy dworca kolejowego są zazwyczaj droższe niż te, które można zamówić na telefon. Myślę, że analogicznie jest z wypożyczaniem samochodu, na lotnisku może to być mniej opłacalne.
0
https://www.bocubo.com/wypozyczalnia-samochodow/poland-gdansk-airport-lech-walesa-gdn
0
zależy też czy powrót mamy z tego samego lotniska, jak z innego to mogą dojść spore koszty za oddanie w innym miejscu niż wypożyczenie
0
nie jest to opłacalne
0
chyba nie jest to opłacalna opcja 
0
Trzeba na pewno znaleźć firmę, która oferuje dobre oferty i ceny. Niekoniecznie musi to być firma, która ma swoją "siedzibę" na lotnisku, lepiej wybierać te z miasta, są wtedy tańsze. Jeżeli zostajemy w mieście na dłużej, chcemy zwiedzać okolicę to jak najbardziej warto wynająć samochód, szczególnie jak jeździmy gdzieś w grupie i możemy podzielić się kosztami.
0
Moim zdaniem najlepszą opcją (w przypadku rezerwacji na Ryanair.pl) jest wynajem samochodu podczas rezerwacji biletów, ponieważ dostajemy gwarancję najniższej ceny :)
0
Ja zawsze robiłam rezerwację na auto przez internet, nawet jeśli odbiór był w wypożyczalni lotniskowej. W domu można na spokojnie przeczytać warunki rezerwacji, czasami trafi się jakiś kod rabatowy, a jeśli pojawi się lepsza oferta to często można zrezygnować z tej pierwotnej bez kosztów. Po wylądowaniu w danym kraju myślami jestem już na urlopie, więc nie mam głowy do tak szczegółowych analiz :-)
0
Z mojego doświadczenia jak w wyszukiwarkach zaznaczasz punkt odbioru lotnisko a nie miasto to cena była w większości przypadków niższa. Taka cena zazwyczaj dotyczyła wypożyczalni, które nie maja swojego punktu na lotnisku, ale zabierają z lotniska i dowożą do swojej siedziby z autami, który jest obok lotniska.
0
Z mojego doświadczenia wynika, że nie. Oczywiście jeżeli zrobisz rezerwacje online to cena powinna być niższa i dopiero wtedy ma to sens. W innym przypadku polecałbym wynajęcie samochodu od lokalnej wypożyczalni już w mieście docelowym.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź