Treść główna

Czy można zabrać psa na wakacje zorganizowane?

Pierwszy raz wybieram się na zorganizowane wakacje przez biuro podróży. Bardzo chciałabym wziąć ze sobą psa. Czy muszę dokonać jakiś specjalnych formalności, czy wystarczy że będzie miał założony kaganiec na czas podróży samolotem?

Odpowiedzi (6)

0
Podróż z psem trzeba dobrze przygotować. Czyli sprawdzić czy wszędzie możesz z nim wejść na miejscu (hotel, wycieczki) oraz przygotować psa do podróży (szczepienia, paszport).
0
Jeśli chodzi o sam przelot samolotem to bardzo dużo zależy od wielkości psa. Te większe muszą z reguły lecieć w luku bagażowym w specjalnych transporterach/klatkach. Dodatkowo musisz mieć wszystkie szczepienia, paszport, czip. Przed wjazdem do niektórych państw niezbędne jest przejście kwarantanny. Nawet jeśli spełnisz te wszystkie wymagania to nie ma pewności, że będziesz mogła wybrać się na wakacje ze swoim pupilem. W wielu miejscach psy są niemile widziane. Sama mam psa i za bardzo nie wyobrażam sobie podróży ze zwykłym biurem z moim pupilem. Myślę, że o wiele łatwiej jest samemu coś zorganizować. Wtedy będziesz mogła wybrać hotel tolerujący zwierzęta (i w dobrej lokalizacji żebyś miała gdzie wychodzić na spacery). Będziesz mogła też np. wypożyczyć samochód albo jeździć środkami transportu, w których tolerowane są psy, bo mogą odmówić Ci przewozu psa autokarem z lotniska do hotelu. Radzę napisać do biura podróży, a jeśli oni odmówią to najlepiej będzie poradzić się na jakimś forum dla posiadaczy psów, bo oni będą mieli najlepsze rozeznanie.
0
Myślę, że swoje pytanie powinnaś skierować do biura podróży z którym wybierasz się na wakacje. Natomiast jeśli chcesz podróżować samolotem z psem to zorientuj się wcześniej, czy linia, z usług której zamierzasz skorzystać, nie ma w regulaminie zapisu zakazującego transportu zwierząt. W większości tanich linii lotniczych, czworonogi niemające specjalnego statusu psa – przewodnika, nie mogą być przewożone. W większości regularnych linii lotniczych łączna waga zwierzęcia i klatki, w której przebywa na pokładzie zwierzę, nie może przekraczać 6-8 kg. Przed wyjazdem zadbaj o to, by pies posiadał:czip bez którego nie zostanie wydany paszport dla psa, który jest niezbędny do zagranicznego wyjazdu, szczepienia p/wściekliźnie dokonanego po wszczepieniu czipa i wspomnianego paszportu.
0
Zacznijmy od tego, że biura podróży raczej nie zakładają ,,dodatkowego" pasażera i jeśli to jest w ogóle możliwe żeby go zabrać (w co niestety wątpię) to musisz się z nimi skontaktować w celu dowiedzenia się o procedurach. Szkoda, że nie spytałaś kupując wycieczki.. :( Ponad to w samolotach psy podróżują w klatkach, pod siedzeniem pasażera (małe) i w luku bagażowym (duże) więc kaganiec to raczej mała ,,ochrona". Do tego musi mieć zrobione i aktualne badania i czuć się dobrze podczas lotu(a wiadomo, to stres) więc dodatkowo zasięgnij wiedzy u swojego weterynarza. pozdrawiam!
0
Dokładnie najlepiej zapytać w biurze podróży czy linie lotnicze i hotel akceptują zwierzęta. U źródła uzyskasz najlepszą odpowiedź :-)
0
Ktoś zabierał zwierzaczka do Grecji?
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Budżetowo na Maltę! Przeloty, 7 noclegów i wynajem auta!701 Sprawdź Mega
okazja
Tydzień na Maderze? Nie dajcie się namawiać! Lot, noclegi i auto w cenie!884 Sprawdź Urlop na Sardynii! Loty i apartament w świetnej cenie!721 Sprawdź Tydzień na wspaniałych Kanarach! Loty na Lanzarote, noclegi i auto!948 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa