Treść strony

Treść główna

Tanie loty z Łodzi to najlepsze propozycje wylotów z woj. Łódzkiego w świat. Port lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta znajduje się 6 km od centrum miasta w miejscowości Pyrzowice. Jest obsługiwane przez kilku przewoźników, w tym do najczęściej wybieranych należą Ryanair i Lufthansa. Z łódzkiego lotniska można wyruszyć do kilku różnych destynacji, a do najpopularniejszych kierunków należą Londyn, Monachium i Dublin. Tanie bilety z Łodzi można również zakupić na loty czarterowe, których oferta stale się poszerza. Najpopularniejsze kierunki czarterowe z lotniska w Łodzi to Burgas i Zakynthos.

Co jest lepsze - wyjazd z biurem podróży czy na własną rękę?

Lepiej jechać z biurem podróży czy organizować wyjazd na własną rękę? Jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań? Co na ten temat sądzicie?

Odpowiedzi 32

0
Ja zazwyczaj poluję na oferty Last Minute i wtedy ani nie wydaje dużo pieniędzy a wycieczkę mam pierwsza klasa :) Ostatnio jechałam z chłopakiem na Capri z biurem Soltur i wróciliśmy szczęśliwi i wypoczęci :)
0
W sumie zależy kto co lubi. Jak ktoś jest świetnym organizatorem to odpowiedź już zna. Ja z reguły lepiej się czuje korzystając z ofert biur podróży. Wszystko jest czarno na białym, nie trzeba się niczym martwić tylko cieszyć się podróżą. Już byłam na wielu wycieczkach ale najlepiej wspominam tą do Chin zorganizowaną przez CT Poland. Tej podróży nigdy nie zapomnę!
0
w mojej subiektywnej opinii, dużo lepiej jest podróżować z biurem podróży. po 1, jest taniej, wygodniej i profesjonalnie - ja od lat latam z Itaką i będę ich chwaliła wszędzie, gdzie mogę!
0
Nie przepadam za podróżami na własną rękę. Miałam w swoim życiu dwa takie epizody, niestety oba były dość stresujące. Za dużo by stwierdzić, że urlop był całkowicie zmarnowany ale zdecydowanie mogło być lepiej. Od tego czasu wybieram zorganizowane wyjazdy, głównie z netholiday.
0
Na własną ręke.  
0
na wlasna reke jest ciekawiej i mozna spedzic czas tak jak Ci się chce a nie tak jak wyznaczone jest w grafiku wycieczki
0
na własna reke
0
na wlasna reke!
0
Biuro podróży to zazwyczaj masówka, owszem - nie musisz się o nic martwić, bo oni załatwiają wszystko za Ciebie, ale czy nie lepiej trochę się pomęczyć, by zobaczyć więcej?
0
Polecam wyjazdy na własną rękę, mamy wtedy nieograniczone możliwości dotyczące wybory lotu, linii lotniczych, hotelu itp. Są też znacznie tańsze i dają więcej wrażeń :)
0
Oficjalnie latam z biurami podróży aby zaoszczędzić czas urlopowy, ale od dłużeszgo czasu myślę o swoim własnym tripie
0
Na własną rękę jest najlepiej bo sam(a) o wszystkim decydujesz i ustawiasz wszystko pod siebie. Jednak czasem krótkie wycieczki warto kupić wtedy, kiedy logistyka jest skomplikowana a wyjazd relatywnie krótki.
0
Na własną rękę. Plusy to niezależność, samodzielny wybór trasy i tempa zwiedzania (jeśli fajnie to zostajesz dłużej, jeśli nie to szybciej się zmywasz), bliższych kontakt z ludźmi i rzeczywistością danego kraju, zamiast życia w "bąblu turysty", swobodny wybór noclegu zamiast turystycznych enklaw, no i oczywiście dużo taniej niż z biurem.
0
Byłam na wyjeździe zarówno z biurem podróży, jak i organizowałam wyjazd samodzielnie. Lubię to i to. Wyjazd organizowany samodzielnie to zazwyczaj niższe koszty i większa swoboda. Można samodzielnie wszystko ustalić, zorganizować, wyjść i pojechać gdzie się chce. 
0
Zależy jak będziesz czuć się pewniej. Niektórzy (np. ja) wolą zaplanować wszystko sami, być niezależni w podróży, ale wiem, że wiele osób woli zapłacić nieco więcej i niczym sobie nie zawracać głowy :)
0
Jeśli pojedziesz z biurem podróży, nie musisz się o nic martwić i masz wszystko zorganizowane. Jednak wówczas czas spędzasz w hotelu wśród innych turystów, na wycieczkach fakultatywnych również z innymi turystam i nie masz możliwości poznać lokalnych ludzi, kultury i tradycji. Dodatkowo podróżowanie samodzielnie jest tańsze. To są takie dwa główne argumenty przemawiające za podróżowaniem samodzielnie.
0
Na własną rękę możesz trochę zaoszczędzić :) 
0
ja zawsze podróżuje na własną rękę, już sam proces sprawdzania ciekawych atrakcji, załatwiania wszystkiego jest dla mnie bardzo pasjonujący. Mam też pełną ingerencję w moją podróż.
0
To zależy od tego ile masz czasu i nerwów :) Jeśli jesteś w stanie poświęcić trochę czasu i nerwów na samodzielną rezerwację transportu+noclegu+atrakcji to zdecydowanie polecam wyjazd ,,na własną rękę"! To ty ustalasz reguły, miejsca w których się zatrzymasz i nikt Cię nie goni. Sama z powodzeniem od kilku lat organizuję sobie mniejsze wyjazdy po Polsce i Europie, a w tym roku udało mi się "własnoręcznie" zaplanować i zrealizować podróż do Tajlandii :) Jeśli jednak nie masz głowy do takich spraw albo masz problemy z językiem aby swobodnie dogadać się na miejscu to jednak lepiej zlecić to zadanie w biurze podróży mieć tak zwany święty spokój ;) P.S. Oczywiście podróż z biurem to koszt conajmniej 2x większy! 
0
Na własną rękę. Duże lepiej poznasz kraj, do którego się wybierasz. Nie obracasz się także w grupie osób z Polski, które przyleciały/przyjechały z Tobą, tylko poznajesz innych ludzi :)
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Niezapomniany urlop na Wyspach Kanaryjskich! Loty i apartament na cały tydzień!1146 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 32 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 128 Sprawdź MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!8 ofert od 259 Sprawdź