Treść główna

Co jest lepsze - wyjazd z biurem podróży czy na własną rękę?

Lepiej jechać z biurem podróży czy organizować wyjazd na własną rękę? Jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań? Co na ten temat sądzicie?

Odpowiedzi (32)

3
Wyjazdy na własną rękę są dużo tańsze. Dają ogromną niezależność. Pozwalają podróżować po państwie i spać co parę dni w innym mieście. Nie podoba ci się - możesz robić coś innego. Wyjazdy z biurem dają full servis :) Odbiorą cię z lotniska, zawiozą do hotelu, nakarmią i sprzedadzą drogie fakultatywne wycieczki. To wybór dla wygodnych, którzy nie chcą ręką ruszyć na wyjeździe i o nic się nie martwić.
1
Ja wyjeżdżam od zawsze we własnym zakresie i bardzo to lubię - bo sprawia mi przyjemność planowanie podróży i jej organizowanie, a poza tym lubię podróżować we własnym tempie i po własnoręcznie wytyczonej trasie. Taki sposób podróżowania daje dużo swobody, ale na pewno są też ludzie, którzy lubią "czuć się zaopiekowani" w podróży, nie musieć się zajmować załatwianiem noclegów etc. albo nie znają dobrze języków obcych i wtedy forma zorganizowana jest lepsza dla nich. Zresztą wycieczka zorganizowana wcale nie musi oznaczać chodzenia jak ze stadem owiec - sporo moich znajomych korzysta z wyjazdów zorganizowanych, a na miejscu wynajmuje auto i zwiedza we własnym zakresie.
1
Ja jeszcze nigdy nie podróżowałam z biurem podróży. Wyjazdy na własną rękę wydają mi się tańsze, dają możliwość dopasowania warunków do takich jak nam odpowiadają i przede wszystkim w większości przypadków jest możliwość od rezerwowania noclegu na kilka, a nawet jeden dzień przed wyjazdem, jeśli coś nam wypadnie. Więc ostatecznie tracimy tylko kwotę za bilety, chyba, że uda nam się je sprzedać :P. Przy podróżach na własną rękę jest dużo większa możliwość poznania lokalnej kultury czy zwyczajów.
1
dokładnie! na własną rękę jest o wiele taniej, poza tym samemu wybiera się miejsce na nocleg itp. ja od dłuższego czasu tylko sama planuje! wyszukuję strony gdzie można wszystko zarezerwować na miejscu i nie musze o nic się martwić. Ostatnio polubiłam stronę traveloppa ale jest dużo portali turystycznych tego typu
0
Na własną ręke.  
0
Na własną rękę możesz trochę zaoszczędzić :) 
0
Jeśli pojedziesz z biurem podróży, nie musisz się o nic martwić i masz wszystko zorganizowane. Jednak wówczas czas spędzasz w hotelu wśród innych turystów, na wycieczkach fakultatywnych również z innymi turystam i nie masz możliwości poznać lokalnych ludzi, kultury i tradycji. Dodatkowo podróżowanie samodzielnie jest tańsze. To są takie dwa główne argumenty przemawiające za podróżowaniem samodzielnie.
0
Zależy jak będziesz czuć się pewniej. Niektórzy (np. ja) wolą zaplanować wszystko sami, być niezależni w podróży, ale wiem, że wiele osób woli zapłacić nieco więcej i niczym sobie nie zawracać głowy :)
0
To zależy od tego ile masz czasu i nerwów :) Jeśli jesteś w stanie poświęcić trochę czasu i nerwów na samodzielną rezerwację transportu+noclegu+atrakcji to zdecydowanie polecam wyjazd ,,na własną rękę"! To ty ustalasz reguły, miejsca w których się zatrzymasz i nikt Cię nie goni. Sama z powodzeniem od kilku lat organizuję sobie mniejsze wyjazdy po Polsce i Europie, a w tym roku udało mi się "własnoręcznie" zaplanować i zrealizować podróż do Tajlandii :) Jeśli jednak nie masz głowy do takich spraw albo masz problemy z językiem aby swobodnie dogadać się na miejscu to jednak lepiej zlecić to zadanie w biurze podróży mieć tak zwany święty spokój ;) P.S. Oczywiście podróż z biurem to koszt conajmniej 2x większy! 
0
Byłam na wyjeździe zarówno z biurem podróży, jak i organizowałam wyjazd samodzielnie. Lubię to i to. Wyjazd organizowany samodzielnie to zazwyczaj niższe koszty i większa swoboda. Można samodzielnie wszystko ustalić, zorganizować, wyjść i pojechać gdzie się chce. 
0
Na własną rękę jest najlepiej bo sam(a) o wszystkim decydujesz i ustawiasz wszystko pod siebie. Jednak czasem krótkie wycieczki warto kupić wtedy, kiedy logistyka jest skomplikowana a wyjazd relatywnie krótki.
0
Na własną rękę :) Z niczego nie ma większej satysfakcji niż z udanego wyjazdu własnoręcznie zaplanowanego od A do Z. Często można też znacznie obniżyć koszty podróży i po prostu wzbogacić ją o to co akurat nam odpowiada
0
w mojej subiektywnej opinii, dużo lepiej jest podróżować z biurem podróży. po 1, jest taniej, wygodniej i profesjonalnie - ja od lat latam z Itaką i będę ich chwaliła wszędzie, gdzie mogę!
0
W sumie zależy kto co lubi. Jak ktoś jest świetnym organizatorem to odpowiedź już zna. Ja z reguły lepiej się czuje korzystając z ofert biur podróży. Wszystko jest czarno na białym, nie trzeba się niczym martwić tylko cieszyć się podróżą. Już byłam na wielu wycieczkach ale najlepiej wspominam tą do Chin zorganizowaną przez CT Poland. Tej podróży nigdy nie zapomnę!
0
Wyjazd z biurem czy na własną rękę? Od kilku lat podróżuję, jeśli chodzi o dalekie wyjazdy np. Azja, Afryka to wybieram biuro podróży gdzie mam zapewnione wszystko co widnieje w wybranej przezemnie ofercie, dotyczy sie to podróży samolotem. Kilka razy myślałem o tym aby wybrać się na własną rękę ale zawsze jest jakiś hamulec, a że sie nie dogadam, a co zrobic jak samolot się spóźni, jak zgubię dokumenty, itp., itd. Wyjazd z biurem podróży to z jednej strony dobra rzecz, bo zawiązą Cię wg programu wycieczki jaki wybrałeś, masz ubezpieczenie, hotele, itd. Mankamentem w podróży z biurem jest to iż trzeba wcześniej wstawać na zwiedzanie, jest mało czasu na fotki, zbyt mało wolnego czasu dla siebie. Wybierając sie na własną rękę mamy poczucie wolności, robimy co chcemy, zwiedzamy co chcemy, po prostu luz, nikt Nas nie pogania nie każde tego i owego. Odpoczywamy tyle ile chcemy. Kilka razy byłem na własną rękę w podróży lecz była to podróz samochodem. Bardzo polecam wyjazdy samochodem na campingi Vacansoleil i nie tylko, mamy do wyboru namioty, różnego rodzaju domki holenderskie, wyposażone we wszystko co Nam potrzeba, bierzemy tylko ze sobą dobry uśmiech i trochę kasy :). Tak więc do Was należy decyzja.
0
na wlasna reke jest ciekawiej i mozna spedzic czas tak jak Ci się chce a nie tak jak wyznaczone jest w grafiku wycieczki
0
Zawsze wyjeżdżam z biurem podróży, ponieważ tak czuję się pod każdym względem bezpiecznie. Chociaż zdaję sobie sprawę, że wycieczka zorganizowana przez bp ma pewne mankamenty, z których głównym jest zwiedzanie z zegarkiem w ręku, często tylko na zewnątrz, bez wchodzenia do wnętrza budynków. Czasami bardzo pobieżnie. Jednak taka organizacja zwiedzania pozwala na zobaczenie maksymalnej ilości ciekawych miejsc, w ramach przeznaczonego na to czasu. Będąc w Chinach nie szukałam noclegów, a mieszkam w bardzo przyzwoitych hotelach, podróżowałam pierwszą klasą w wagonach sypialnych szybkich pociągów. Wszędzie zawieziono mnie klimatyzowanym autokarem. Nie stałam w kolejkach po bilety. Miałam przekazywaną wiedzę o każdym zwiedzanym miejscu. Przebywałam w miejscach bezpiecznych, na szlakach turystycznych, gdzie mniej prawdopodobna była możliwość zarażenia się jakąś chorobą.
0
Polecam podróżowanie samodzielne, ale zdaję sprawę że taki sposób nie jest odpowiedni dla wszystkich. Każdy niech robi to w taki sposób aby mu podróż przynosiła przyjemność.
0
Kiedyś podróżowałam głównie z biurami podróży. Byłam zadowolona z takich wyjazdów i wiem, że dla wielu osób to rozwiązanie idealne. Tak jak napisała Ewa, nie trzeba się o nic martwić. Mamy zapewnione względne bezpieczeństwo i bardzo często jesteśmy pod opieką przewodnika/rezydenta. Ważny jest tu wybór odpowiedniego i mającego dobre opinie biura. Obecnie oferta jest bardzo szeroka i zarówno osoby planujące wypoczynek jak i te preferujące aktywne spędzanie czasu, czy zwiedzanie znajdą coś dla siebie. Jeśli chodzi o wyjazdy na własną rękę to dają one jednak o wiele więcej swobody i możliwości zobaczenia tego co nas interesuje. Wydaje mi się, że osoby które podróżują głównie z biurem nie powinny od razu skakać na głęboka wodę decydując się na daleką wyprawę samemu. Najlepiej zacząć od zwiedzania Polski, czy Europy i zobaczyć jak sobie radzimy. Samodzielne wyjazdy mogą być o wiele bardziej męczące jeśli sobie wszystkiego dobrze nie rozplanujemy. Ja mimo, że preferuję taką formę wyjazdów to daleka jest od uznawania ich za jedyną i słuszną formę podróżowania (a wiem, że część osób ma takie podejście).
0
Ja byłam raz w życiu na wczasach z biurem i nie wspominam tego miło, chociaz kosztowało sporo. Wolę wyjazdy na własną ręke- większa niezależnosć, większa możliwość poznania kultury danego kraju i dość często najciekawsze są te miejsca, któych nie opisuja przewodniki a trafia sie tam za namowa miejscowych. Oczywiście wyjazd taki wymaga przygotowania ( samemu trzeba wszystko organizowac), a le na tym polega cala zabawa:)
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w bajkowym Alberobello! Przeloty, apartament i auto!571 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Tydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1182 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 27 ofert od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 19 ofert od 180 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa