Treść strony

1820-bagaz-podreczny

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Bagaż podręczny!

Co do bagażu podręcznego (max. 5 kg) do samolotu? Czy w ogóle sprawdzają wagę? I co tam spakować? Pomocy! :) No i jak coś to do Grecji lecę ;D

Odpowiedzi 10

0
ciezko powiedzieć, czasem sprawdzają
0
ręcznik, lekkie najpotrzebniejsze ubranie, bieliznę, ładowarkę, kosmetyczkę(pamiętając o limicie płynów), jakieś klapki. Zawsze można grubsze rzeczy jak  bluza, sweter, kurtka przeciwdeszczowa ubrać na siebie jeśli się nie mieści albo waga może przekroczyć. Podobnie aparat fotograficzny można na szyję (nigdy z tym nie miałem problemów)
0
Dorzucę jeszcze, że wszelkie cenne przedmioty, które mogłyby ucierpieć przy rzucaniu walizką, lepiej spakować do podręcznego. No i polecam jakis sweterek/kocyk, czasami jest dosyć chłodno w samolocie. Jeśli chodzi o kocyk to można go wziąć jakby dodatkowo poza plecakiem. Ja zwykle w podręcznym mam też kanapkę na drogę i gazetę :)
0
Czasami na niektórych lotniskach są koszyki do którego trzeba włozyć bagaż w celu sprawdzenia czy nie przekracza wymiarów. Może też zostać zważony, wiec lepiej nie przekraczać, zwłaszcza ze kary sana ogól dość kosztowne
0
Do bagażu podręcznego zabierz tylko to co najważniejsze (czytaj: rzeczy, które potrzebujesz do życia, gdyby twój bagaż rejestrowany został zgubiony), chyba że lecisz tylko z bagażem podręcznym, wtedy postaraj się pakować rzeczy lekkie i małe objętościowo. Zważyć mogą, ale nie muszą :)
0
Może zostać zrażony jeśli wyglada na za duży :D 
0
Do bagażu podręcznego wartościowe rzeczy, sprzęt, biżuterie itd. W zależności od osoby do której się trafi może być ważona nawet maleńka torebeczka, a inny puści dużą torbę bez ważenia.
0
Ważniejsze dla obsługi są wymiary bagażu niż jego waga. Dodatkowo plecaków nigdy nie sprawdzają (bo zakładają, że zawsze jakoś się uformuje w luku bagażowym), podczas, gdy walizki są sprawdzane bardzo często. Dlatego polecam plecak!
0
Wydaje mi się,że kiedyś bardziej byli rygorystyczni wobec bagaży,że częsciej był on wazony,mierzony.Obecnie chyba ostatni raz ważyli mi go z 4 lata temu.Pewnie to też zalezy od linii jak i lotniska,ale ostatnio w tej kwestii mam szczęscie;)U mnie bagaż podreczny pelni rolę głównego,wiec znajduje się w nim wszystko :) Pamiętaj,że  kosmetyki nie mogą przekroczyć 100 ml ( i inne płyny). 
0

Tak, bagaż może zostać zważony przez obsługę (ale nie musi). Tak samo bagaż może zostać zmierzony (poprzez włożenie do specjalnego kosza) ale nie musi. A na ile lecisz i kiedy?

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!8 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź