Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy leki na astmę można zabrać do samolotu

Czy leki na astmę można zabrać do samolotu

Odpowiedzi 1

0

Tak, leki na astmę można zabrać do samolotu. Osoby chorujące na astmę często potrzebują mieć przy sobie inhalatory czy inne niezbędne leki, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.

 

Jeśli planujesz podróżować samolotem, pamiętaj o kilku rzeczach:

 

Płyny w bagażu podręcznym: Jeśli Twój lek jest w postaci płynu lub aerozolu, musisz przestrzegać ogólnych przepisów dotyczących przewozu płynów w bagażu podręcznym. W większości lotnisk przewożenie płynów w bagażu podręcznym jest ograniczone do pojemników o pojemności do 100 ml, umieszczonych w przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności nie większej niż 1 litr. Jednak leki są często wyjątkiem od tych reguł, jeśli możesz udokumentować ich konieczność.

 

Dokumentacja: Warto mieć przy sobie receptę lub oświadczenie od lekarza potwierdzające konieczność przyjmowania leków na astmę. Może to ułatwić przechodzenie przez kontrole bezpieczeństwa.

 

Informacja dla personelu: Zaleca się poinformowanie personelu lotniczego, że masz przy sobie leki na astmę, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz musiał(a) skorzystać z inhalatora podczas lotu.

 

Pakowanie: Zawsze pakuje leki w bagaż podręczny, a nie w bagaż rejestrowany, aby mieć do nich łatwy dostęp i aby uniknąć ryzyka zgubienia leków, gdyby Twój bagaż został zagubiony.

 

Sprawdź z przewoźnikiem: Przed podróżą warto skontaktować się z wybraną linią lotniczą i dowiedzieć się o ich specyficznych zasadach dotyczących przewożenia leków.

 

Podsumowując, leki na astmę są zazwyczaj akceptowane na pokładzie samolotu, ale zawsze dobrze jest być przygotowanym i znać przepisy dotyczące przewożenia leków w powietrzu.

 

 

 

 

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź