Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy mogę zabrać do samolotu laser budowlany, bez statywu?

Witam, jutro lecę z Brukseli do Warszawy klasą ekonomiczną. Czy mogę mieć w bagażu podręcznym laser budowlany?

Odpowiedzi 1

0

Każde linie lotnicze i każdy kraj mogą mieć odmienne przepisy dotyczące przewozu przedmiotów w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Jednak z mojej wiedzy do roku 2021, laser budowlany, o ile nie jest bardzo duży ani nieznacznie przekracza normy dotyczące baterii litowej, powinien być dopuszczalny do bagażu rejestrowanego.

Jeśli planujesz zabrać laser budowlany w bagażu podręcznym, mogą wystąpić pewne problemy. Obsługa bezpieczeństwa może mieć wątpliwości co do celu i zastosowania takiego przedmiotu. Może to wywołać konieczność dodatkowej inspekcji lub pytania.

Oto kilka zaleceń:

  1. Sprawdź przepisy linii lotniczej: Przed przelotem sprawdź, czy dany przewoźnik lotniczy ma specyficzne wytyczne dotyczące przewozu lasera budowlanego.

  2. Sprawdź przepisy kraju docelowego i tranzytowego: Czasami, nawet jeśli linie lotnicze zezwalają na przewóz pewnych przedmiotów, przepisy kraju docelowego mogą być bardziej restrykcyjne.

  3. Zapakuj w bagażu rejestrowanym: Aby uniknąć komplikacji podczas kontroli bezpieczeństwa, warto rozważyć zapakowanie lasera w bagażu rejestrowanym.

  4. Nie zabieraj baterii litowych o dużej pojemności: Jeśli twój laser działa na baterie litowe, upewnij się, że nie przekraczają one dopuszczalnej pojemności dla przewozu w samolocie. Zazwyczaj są to baterie o pojemności poniżej 100 Wh.

  5. Bądź przygotowany na pytania: Jeśli zdecydujesz się zabrać laser w bagażu podręcznym, bądź przygotowany na to, że personel kontroli bezpieczeństwa może zadać ci pytania dotyczące urządzenia.

Pamiętaj, że ostateczna decyzja zawsze należy do personelu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej skonsultować się z przewoźnikiem lotniczym przed przelotem.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź