Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy mogę przewieźć epapierosa do uk mając 17 lat

Jutro lece do anglii i mam pytanie o to czy nie bedzie problemu z przewozem epapierosa(mam 17 lat za miesiac 18) na bramkach w polsce i w anglii

Odpowiedzi 1

0

Jeśli chodzi o przewożenie e-papierosa i płynów do niego na lotniskach, musisz przestrzegać ogólnych przepisów dotyczących przewożenia cieczy w bagażu podręcznym. Oznacza to, że każdy płyn musi być w pojemności do 100 ml i musi się zmieścić w przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności do 1 litra.

Jednak co do wieku, sytuacja może być bardziej skomplikowana. W Wielkiej Brytanii sprzedaż e-papierosów i płynów nikotynowych osobom poniżej 18 roku życia jest nielegalna. Jeśli celnicy lub strażnicy graniczni w UK zdecydują się sprawdzić Twój bagaż i zobaczą e-papierosa, mogą poprosić Cię o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji wieku. Jeśli nie będziesz miał ukończonych 18 lat, teoretycznie mogą Cię poprosić o pozostawienie e-papierosa na lotnisku.

Co do Polski, przepisy dotyczące wieku dla e-papierosów mogą być podobne, ale zawsze warto sprawdzić aktualne przepisy w obu krajach przed podróżą.

Generalnie, jeśli jesteś niepełnoletni i planujesz przewozić e-papierosa, warto się zastanowić, czy warto ryzykować ewentualne komplikacje na granicy. Może warto poczekać do ukończenia 18 lat lub zostawić e-papierosa w domu.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź