Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy można zabrać torbę termiczną wypełnioną aluminium ?

Witam czy mogę zabrać w bagażu podręcznym torbę termiczną która jest wypelniona w środku aluminium ?

Odpowiedzi 1

0

Jeśli chodzi o zabranie torby termicznej wypełnionej aluminium w bagażu podręcznym na pokład samolotu, kilka kwestii może wpłynąć na decyzję służb bezpieczeństwa:

  1. Materiał: Sam materiał, jakim jest aluminium, nie jest zakazany w bagażu podręcznym. Jednakże w zależności od gęstości i ilości materiału, może on wpływać na obrazy w skanerach rentgenowskich, co może spowodować dodatkowe pytania lub kontrole.

  2. Funkcja torby: Jeśli torba termiczna służy do chłodzenia produktów spożywczych czy leków, zwykle nie powinno być problemu. Jeśli jednak jej przeznaczenie czy zawartość wydaje się podejrzana dla służb bezpieczeństwa, mogą zechcieć dokładniej ją sprawdzić.

  3. Lokalne przepisy i polityka linii lotniczych: Chociaż większość przepisów dotyczących bagażu podręcznego jest dość uniwersalna, warto sprawdzić lokalne przepisy i politykę linii lotniczych, którymi zamierzasz podróżować.

Jeżeli planujesz przewieźć taką torbę, zalecam uprzedzenie personelu bezpieczeństwa o jej obecności i przeznaczeniu przed kontrolą. Możesz również rozważyć kontakt z liniami lotniczymi przed podróżą, aby upewnić się, że nie ma żadnych specyficznych wytycznych dotyczących takich przedmiotów w bagażu podręcznym.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź