Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.

0
Ocena
Edmund zapytał(a) 12 miesiecy temu

czy można lecieć samolotem z rozrusznikiem serca

Szanowni Państwo,  Mój teść ma 96 lat i chciałby odbyć lot samolotem.  Czy można spełnić jego marzenie jeżeli ma  wszczepiony rozrusznik serca. Ciśnienie 120/65. Po wysiłku (przejściu kilku metrów) jego oddech staje się przyśpieszony, tak jakby brakowało mu powietrza.

Odpowiedz

Odpowiedzi (1)

0
Ocena
Kaśka odpowiedział(a) 12 miesiecy temu
Rozrusznik sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem do latania. Należy jednak zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego, po pierwsze ze względu na wiek i ogólny stan zdrowia Teścia, po drugie - on najlepiej będzie znał zalecenia producenta rozrusznika, który Pana Teść miał wszczepiony. W przypadku wydania opinii o możliwości odbycia lotu, warto mieć przy sobie zaświadczenie o posiadaniu rozrusznika (na wypadek uruchomienia alarmu w bramkach oraz dla bezpieczeństwa- gdyby zaszła konieczność udzielenia pomocy medycznej). Czytając ostatnie zdanie w Pana zapytaniu nasuwa się myśl czy warto narażać Teścia na taki wysiłek... Jeśli jednak to tak ogromne marzenie proponuję wybrać krótki lot, a także postarać się o pomoc na lotnisku (np. wózek). Pozdrawiam.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedziećna to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Zurychu, z Krakowa do Seattle oraz, połączeń lotniczych z Gdańska do Dortmundu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty w styczniu, Okazje z Polski, Okazje z Polski do 100 zł, Pakiety w grudniu, loty z Warszawy do Moskwy, wyszukiwarka tanich lotów, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Poduszki/zagłówki podróżne, Saszetki i portfele, Torby na laptopa i Zestawy walizek.