Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.


0
Ocena
Edmund Edmund zapytał(a) 5 miesiecy temu

czy można lecieć samolotem z rozrusznikiem serca

Szanowni Państwo,  Mój teść ma 96 lat i chciałby odbyć lot samolotem.  Czy można spełnić jego marzenie jeżeli ma  wszczepiony rozrusznik serca. Ciśnienie 120/65. Po wysiłku (przejściu kilku metrów) jego oddech staje się przyśpieszony, tak jakby brakowało mu powietrza.

Odpowiedz

Odpowiedzi (1)

0
Ocena
Kaśka Kaśka odpowiedział(a) 5 miesiecy temu
Rozrusznik sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem do latania. Należy jednak zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego, po pierwsze ze względu na wiek i ogólny stan zdrowia Teścia, po drugie - on najlepiej będzie znał zalecenia producenta rozrusznika, który Pana Teść miał wszczepiony. W przypadku wydania opinii o możliwości odbycia lotu, warto mieć przy sobie zaświadczenie o posiadaniu rozrusznika (na wypadek uruchomienia alarmu w bramkach oraz dla bezpieczeństwa- gdyby zaszła konieczność udzielenia pomocy medycznej). Czytając ostatnie zdanie w Pana zapytaniu nasuwa się myśl czy warto narażać Teścia na taki wysiłek... Jeśli jednak to tak ogromne marzenie proponuję wybrać krótki lot, a także postarać się o pomoc na lotnisku (np. wózek). Pozdrawiam.

Wpisz swoją odpowiedź

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Wrocławia do Londynu, z Warszawy do Zurychu i, połączeń lotniczych z Krakowa do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do Indonezji, loty z Warszawy do Paryża, krajowe bilety lotnicze, loty po Polsce.