Treść strony

Treść główna

Czy warto rezerwować przez Booking czy lepiej bezpośrednio w hotelach?

Odpowiedzi 14

0
NIGDY NIE WYPOŻYCZAJCIE SAMOCHODU PRZEZ BOOKING! Wypożyczałam auto przez stronę booking.com ze znanej firmy samochodowej. Przez duże opóźnienie lotu nie byłam w stanie odebrać samochodu na czas, lecz w dniu kolejnym w tym samym miejscu. Za samochód zapłaciłam niecałe 2tys za 4 dni wypożyczenia. Myślałam, że skoro płacę za samochód przez 4 dni to bez problemu odbiorę go z lotniska po przylocie. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Booking.com anulował moją rezerwację, ponieważ nie zgłosiłam się do 4h po czasie odbioru i już nie mogę odebrać samochodu. Dodatkowo ogromna dezinformacja, nic nie można się dowiedzieć. Finalnie nie pozwolili mi odebrać samochodu z jednodniowym opóźnieniem, pobrali całe pieniądze i powiedzieli, że jeśli chce wypożyczyć auto, to muszę zrobić i opłacić nową rezerwację. Nie chce myśleć co by był jakby ktoś wynajął auto np. na miesiąc! I spóźnił się 5h przez opóźnienia lotu!! Nie popełniajcie mojego błędu i wypożyczajcie samochód bezpośrednio od firmy (powiedzieli mi przez telefon, że gdybym wypożyczyła bez pośrednika to nie byłoby z tym problemu).
0
Odnosnie rezerwacji Hotel.: Hotel Intercontinental Warszawa,bezposrednio w Hotel pokoj za try noce,widok na Palace Kultury ze sniadaniem 2300zl,na Booking ten sam pokoj tj.Delux 1600zl,ale nie mal gwarancji czy widok bede mies na Palac? jest tylko wzmianka zw widok na miasto. Roznica cenowa spora,a ja chice mies pewnosc pokoju na wyzszym pietrze i z widokiem na Palac. Czemu te ceny sa az tak rozne?!?
0
Jestem pracownikiem hotelu i powiem Wam ze rezerwacja bezposrednio w hotelu w 99% zawsze bedzie tańsza niz przez booking. Booking pobiera prowizje od hotelu do 30% ceny pobytu. I o tyle moze byc taniej przy bezposredniej rezerwacji.
0
Rezerwując przez bezpośrednią stronę hostelu/hotelu też masz pewność, że nocleg został zarezerwowany. Ja zawsze sprawdzam jakie są ceny bezpośrednio na stronie hotelu i też na bookingu. Często trafiałam tak, że bezpośrednio miałam bardziej korzystniejszą cenę, a na stronie hotelu można było wybrać dodatkową zniżkę. Więc moim zdaniem warto to indywidualnie sprawdzać.
0
Gdzie taniej tam i rezerwuj
0
Na bookking.com możemy spokojnie wyszukać tani hotel, a potem sprawdzić czy opłaca się nam rezerwować przez wyszukiwarkę, czy bezpośrednio na stronie hotelu.
0
Warto przez booking
0
przez booking
0
To wszystko zależy od miejsca na świecie. Nieraz warto zarezerwować przez booking a jeśli masz dużo czasu w podrózy to zarezerwujesz na miejscu jeszcze taniej bez żadnych prowizji.
-1
Booking ma prawie zawsze najlepsze oferty.  :)
-1
warto przez booking, prościej i można sprawdzić dostępność, a rezerwacja gwarantuje miejsce.
0
Z doświadczenia wiem, że booking czasem nawet bywa tańszy niż ceny, które oferuje hotel. Bywa też tak, że np. znajdziesz interesujący Cię hotel na booking, ale nie możesz go inaczej zarezerwować niż przez tą stronę. A tak, to kwestia poszukania. Tak jak Izuu pisze, można znaleźć coś interesującego na booking, a potem tylko porównać cenę tego konkretnego hotelu, jeśli jest to możliwe.
1
Przez booking. Często można znaleźć kody rabatowe, można też dostać zniżkę na kolejną rezerwację , a ceny na booking i na stronie hotelu zazwyczaj są porównywalne. No i możesz spokojnie płacić w swojej walucie, a mało który hotel na to pozwala.
0

Myślę, że zawsze warto sprawdzić cenę na stronie bookking.com i później porównać ją bezpośrednio na stronie hotelu.

Najczęściej jednak to dzięki wspomnianej wyszukiwarce znajdowałam najtańszy i dobrze oceniany nocleg :-) I co ważne - często nie ma konieczności aby dokonywać płatności od razu i jest na przykład możliwość anulowania rezerwacji (do określonego momentu).

Inna sytuacja gdy uczestniczymy w programie lojalnościowym którejś z sieci hoteli. Wtedy najczęściej mamy zniżki/niepłatne dodatki i warto dokonywać rezerwacji bezpośrednio na stronie hotelu.

 

Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Słoneczny urlop w Chorwacji!1631 Sprawdź Hop na hiszpańskie wyspy! Cudne plaże czekają!10 ofert od 197 Sprawdź Wiele świetnych możliwości z KRAKOWA! Gotowi do drogi?30 ofert od 70 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 63 Sprawdź