Treść główna

Lotnisko w Santiago De Compostela SCQ

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: SCQ; kod ICAO: LEST)

santiago_airport
Terminal lotniska Santiago
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 10 km na północny wschód od Santiago de Compostela. Jest jednym z największych portów lotniczych Galicii. Loty do Santiago oferuje kilku przewoźników, w tym np. Ryanair, Iberia czy Air Berlin.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, kawiarnie, sklepy, bankomat. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. 

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: (+34) 91 321 10 00. Punkt informacji lotniskowej oraz punkt informacji turystycznej znajdują się w hali przylotów terminalu.

Na lotnisku mozna wypozyczyc samochód. Punkty wypozyczalni znajduja się w hali przylotów terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Europcar, Hertz i Avis. Samochód można zarezerwowac także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Do dyspozycji podróżnych jest ponad 1400 miejsc parkingowych. Cennik dostepny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest 10 km na północny wschód od Santiago de Compostela w poblizu miasta Lavacolla. Na lotnisko prowadzi droga numer N547.

Postój taksówek znajduje się przed termnalem. Podróż do miasta zabiera około 15-30 minut. Orientacyjny koszt przejazdu do Santiago to 19 euro. 

Do dyspozycji pasażerów są trzy linie autobusowe. Z lotniska można dojechać do A Coruna (jeden kurs dziennie o 12:15), do Lugo (kilka razy na dobę) oraz do Santiago. Autobus do Santiago odjeżdża z lotniska co 30 minut. Bilet w jedną stronę to koszt 3 euro. Bilety mozna nabyć na stronie przewoźnika.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aena.es

Adres

Aeropuerto de Santiago de Compostela
15820 Santiago de Compostela/A Coruña
Hiszpania

Główni przewoźnicy

Lotnisko Santiago de Compostela (SCQ) obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Aer Lingus, Air Europa, Iberia, Ryanair, Spanair, Vueling.

Lotnisko w Santiago De Compostela SCQ - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa