Treść główna

Lotnisko Alicante

RT
 
3.9 (2)
0
Lotnisko Alicante

(kod IATA: ALC, kod ICAO: LEAL)

Międzynarodowe lotnisko oddalone 9 km od Alicante, 11 km na południe od centrum miasta. Rocznie lotnisko obsługuje ponad 9 mln pasażerów. Może tu lądować lub startować ponad 80 tysięcy samolotów rocznie. Do dyspozycji pasażerów jest jeden trzypiętrowy terminal, który oferuje wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, centra informacji, kantor i bankomaty. Nowy, obecnie budowany terminal powinien zostać otwarty w 2009 roku. Z miasta na lotnisko dojechać można drogą krajową 332 i dalej CV 849. Orientacyjny czas jazdy to 20 minut.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać na pod numerem telefonu +34 902 404 704, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na parterze i na pierwszym piętrze terminala znajdują się punkty informacji lotniskowej Aena Information desk tel.: +34 96 691 9100. Można tu uzyskać informacje o lotach, informacje dotyczące podróży i lotniska. Punkt informacji turystycznej Valencia Tourism Agency znajduje się na dolnej kondygnacji terminala, tel. +34 966 919 367

 

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na terenie terminala (przy hali odbioru bagażu) znajdują się biura firm:

Lotnisko Alicante posiada prawie 2000 miejsc parkingowych, na dwóch parkingach. Obydwa zlokalizowane są przed budynkiem terminala. Oferują one możliwość krótko- i długoterminowych okresów parkowania. Opłaty za parking naliczane są minutowo.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są taksówki i autobusy.

Postoje taksówek znajdują się przed halą przylotów terminala. Orientacyjny koszt przejazdu do/z centrum Alicante w ciągu dnia to 16 euro (taryfa nocna – 19 euro). Więcej informacji na stronie: www.radiotaxielche.com lub pod numerem telefonu +34 965 252 511.

Wszystkie stanowiska autobusów są usytuowane naprzeciwko hali przylotów. Lotnisko połączone jest z centrum miasta i rejonem kilkoma liniami autobusowymi:

  • Linia Alicante-Lotnisko (C6) – autobusy kursują od 6.30 do 23.10, co 40 minut. Cena biletu: 1,20 euro. Więcej informacji na stronie: http://www.subus.es

  • Linia Benidorm-Lotnisko – bilet kosztuje 8 euro, rozkład jazdy na stronie: http://www.alsa.es, informacja i rezerwacje: tel. +34 902 422 242.

  • Linia Murcia-Lotnisko – bilet kosztuje 4,50 euro, rozkład jazdy na stronie: http://www.alsa.es, informacja i rezerwacje: tel. +34 902 422 242.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aena.es

Adres

Aeropuerto Internacional de Alicante
03071 Alicante

Główni przewoźnicy

Na lotnisko w Alicante dolecimy samolotami następujących linii lotniczych: Aer Lingus, Air Berlin, bmi baby, Bulgaria Air, easyjet, Germanwings, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, Sky Europe, Transavia, Vueling.

Lotnisko Alicante - opinie

Ilość opinii: 2
Ocena łączna 
 
3.9
Dojazd 
 
3.5  (2)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0  (2)
Strefa wolnocłowa 
 
4.0  (2)
Restauracje 
 
3.5  (2)
Odprawa 
 
4.0  (2)
Poczekalnia 
 
4.0  (2)
Czystość 
 
4.5  (2)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko wśród palm :)
Takie moje pierwsze wrażenie.
NA lotnisku miałyśmy problem ze zorientowaniem się jak dojechać do miasta - na szczęście przyjechał spóźniony kolega nas odebrać. Z tego co pamiętam, było spory problem z zaparkowaniem auta.
Czyste lotnisko, bagaże zostały szybko wydane.
Nie mogę się za bardzo wypowiedzieć o strefie restauracyjnej i rozrywkowej, bo przyjechałyśmy w niedzielę i większosc była zamknięta.
Ocena łączna 
 
3.3
Dojazd 
 
3.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
3.0
Czystość 
 
4.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko dosyć duże, 3-piętrowe, ale dobrze oznaczone. Duży wybór sklepów i restauracji. Wszędzie było czysto. Dobry dojazd do Alicante i Elche. Odprawa zawsze przebiegała bardzo sprawnie, miła obsługa.
Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
4.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa