Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Gwatemali

(kod IATA: GUA; kod ICAO: MGGT)

Międzynarodowe lotnisko położone 6 km na południe od centrum Gwatemali. Jest największym portem lotniczym w Gwatemali. Rocznie obsługuje ok. 2 milionów pasażerów. Jedyne połączenia z Europy do Gwatemali oferuje Madryt

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: północny i południowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, banki, poczta, kantor, apteka. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +502 (0)2 600311.

Na lotnisku należy uiścić opłatę w wysokości 3 dolarów amerykańskich – security tax.

Punkty informacyjne znajdują się w obu terminalach. Dostępne są także punkty informacji turystycznej oraz rezerwacji hotelowej.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów firm Avis, Budget, Hertz i National. Samochód można zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe.

Komunikacja
Lotnisko położone jest zaledwie 6 km na południe od centrum Gwatemali. Do centrum miasta prowadzi droga Boul. Liberacion.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem lotniska. Warto uzgodnić cenę z kierowcą.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska do centrum miasta kursuje autobus lotniskowy, zatrzymujący się nieopodal największych hoteli w mieście. Rozkład jazdy dopasowany jest do rozkładu lotów.

Lotnisko obsługuje także autobus numer 32, który odjeżdża do centrum miasta co 30 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska
brak

Adres
Direccion General de Aeronautica Civil
Aeropuerto La Aurora
 Zona 13, Guatemala CA 01013
Gwatemala

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: American Airlines, Continental Airlines, TACA, Copa Airlines, Delta, Iberia, Mexicana. 

Nawigacja dodatkowa