Treść główna

Lotnisko Covington

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Covington

(kod IATA: CVG; kod ICAO: KCVG)

Międzynarodowe lotnisko położone 20 km na południowy zachód od centrum Cincinnati, w północnym regionie stanu Kentucky, w USA. Jego kody lotniska biorą się od nazwy największego miasta w pobliżu w tym stanie za czasu utworzenia portu w 1947, Covington (Kentucky), położonego naprzeciwko Cincinnati po drugiej stronie rzeki Ohio. Ciekawostką jest fakt, że zarządca lotniska utrzymuje, że CVG znaczy "Cincinnati Very Good".

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie (terminal 2 i 3 – terminal 1 nie jest obecnie używany). Mapy terminali znajdziemy na stronie: mapy. Pomiędzy terminalami, kursują podziemne tramwaje i autobusy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 859 767 3151.

Punkty informacyjne znajdują się w obu terminalach. W terminalu 3 oraz w halach A i B do dyspozycji podróżnych są pracownicy lotniska tzw. „Airport Ambassadors”.

Na lotnisku w znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Ich pełna lista i dane kontaktowe znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów. Pomiędzy punktami wypożyczalni a terminalami kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. W halach odlotów zaś istnieją specjalne telefony, dzięki którym możemy połączyć się bezpośrednio z wybraną wypożyczalnią.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie: parking.

Komunikacja
Lotnisko położone jest 20 km na południowy zachód od centrum Cincinnati, w północnej części stanu Kentucky, u zbiegu granic ze stanami Ohio i Indiana. Dojazd na lotnisko jest świetnie oznaczony.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się przed każdym z terminali. Przejazd do centrum Cincinnati kosztuje około 27 USD.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Punkty informacji komunikacyjnej Ground transportation information znajdują w halach przylotów obu terminali. Firma Airport Executive Shuttle zapewnia połączenia autobusowe między lotniskiem a miastami Cincinnati i Covington i hotelami w okolicy. Bilet do centrum Cincinnati oraz do Covington kosztuje 20 USD.

Lotnisko obsługują także autobusy komunikacji publicznej, które zatrzymują się przed terminalem 3. Więcej informacji na stronie: www.tankbus.org.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.cvgairport.com

Adres
Cincinnati Northern Kentucky International Airport
Kenton County Airport Board
P.O. Box 752000
Cincinnati, OH 45275
USA

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: American Airlines, Delta, USA3000 Airlines, Continental Express.

Lotnisko Covington - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa