Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Inczhon Seul

(kod IATA: INC; kod ICAO: RKSI)

Międzynarodowe lotnisko położone na wyspie, ok. 50 km na zachód od centrum Seulu. To najlepsze, wg rankingu Skytrax, lotnisko na świecie, zostało oddane do użytku w 2001 roku przejmując funkcje od międzynarodowego lotniska Seul-Gimpo, które obecnie obsługuje jedynie loty krajowe oraz do Tokio. Inczhon rocznie obsługuje ponad 30 milionów pasażerów, co czyni go największym lotniskiem w kraju ósmym, co do wielkości w całej Azji. Stanowi bazę główną dla linii Korean Air i Asiana Airlines.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie (Main terminal i Concourse A, z którego korzystają linie międzynarodowe), oba położone w jednym kompleksie Przewodnik po lotnisku w formacie PDF można pobrać ze strony internetowej lotniska. Do dyspozycji pasażerów pozostają między innymi: restauracje, kawiarnie, bary, lodziarnie, sklepy, banki, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteki, pralnie, centum masażu, kaplica, hotele. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, faxu, wielu poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym place zabaw dla dzieci).

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: + 82 1577 2600

Wiele punktów informacyjnych dostępnych jest wzdłuż terminala.

Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodów. Dostępne firmy to Avis i Kumho Rent A Car. Ich stanowiska znajdują się w hali przylotów.

Na lotnisku dostępne są parkingi krótkookresowe (4000 miejsc parkingowych) i długookresowe (6000 miejsc parkingowych), do których dojeżdżają bezpłatne autobusy. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Lotnisko położone jest 50 km na zachód od centrum Seulu. Do centrum miasta prowadzi płatna autostrada Incheon International Airport Expressway (Expressway 130). Komunikacja na lotnisku jest bardzo dobrze rozwinięta. Wszystkie możliwości transportu opisane są na stronie internetowej lotniska.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się tuż przed halą przylotów (poziom 1F). Podróż do cetrum Seulu trwa około 55-60 minut. Dostępne są regularne taksówki, taxi deluxe i jumbo taxi deluxe. Więcej informacji i orientacyjny cennik na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem – do wyboru jest kilkanaście linii kursujących do centrum miasta oraz na jego obrzeża. Pełna lista linii autobusowych obsługujących lotnisko dostępna jest na stronie: autobusy.

TRANSPORT KOLEJOWY
Koleją można dotrzeć do drugiego lotniska w mieście – Gimpo. Stacja kolejowa znajduje się obok głównego terminala w budynku „Transportation Center”. Oba porty są połączone szybką koleją miejską – pierwszym odcinkiem serwisu AREX. Dostępne jest połączenie ekspresowe między lotniskami, które trwa tylko 28 minut, a także pociągi, które zatrzymują się na stacjach pośrednich. Docelowo serwis AREX zostanie przedłużony z lotniska Gimpo do stacji Seul, jednej z głównych stacji kolejowych Seulu. Na lotnisku Gimpo można przesiąść się do linii metra numer 5. Więcej informacji na stronie: Arex.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.airport.kr

Adres
Incheon International Airport
2850 Unseo-dong, Jung-gu
Incheon City 400-700
Republic of Korea

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Korean Air, Asiana Airlines, Aeroflot, Air France, Cathay Pacific, Delta, Finnair, KLM, Lufthansa, Turkish Airlines. 

Nawigacja dodatkowa