Treść główna

Lotnisko w Vancouver

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: YVR; kod ICAO: CYVR)

Międzynarodowe lotnisko położone w Richmond, 12 km od centrum Vancouver. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów (w 2008 roku było to 17,8 miliona) zajmuje w Kanadzie drugą pozycję. Jest portem przesiadkowym dla linii lotniczych Air Canada i Air Transat. Posiada bezpośrednie połączenia z Europą, Azją, Oceanią i Ameryką.

Lotnisko posiada cztery terminale. Terminal krajowy i międzynarodowy położone są w jednym budynku. Terminal Południowy obsługuje głównie loty regionalne. Pomiędzy głównym budynkiem terminala a terminalem południowym kursuje regularnie shuttle bus. Mapy i przewodniki dla pasażerów przylatujących i odlatujących dostępne są na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteka, centrum SPA, centrum medyczne, centrum dentystyczne, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. W pobliżu terminala znajduje się hotel Fairmont Vancouver Airport Hotel.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 604 207 7077

Punkty informacyjne znajdują się w halach odlotów terminali międzynarodowego i krajowego. Punkty informacji turystycznej Tourism British Columbia Visitor Information Centre znajdują się w halach przylotów obu terminali.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Pełna lista wypożyczalni i ich dane kontaktowe dostępne są na stronie: wypożyczalnie.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest na wyspie Sea Island, w miejscowości Richmond, 12 km na południe od centrum Vancouver, w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy drodze Grant McConachie Way.

TAKSÓWKI I LIMUZYNY Dla klientów lotniska w Vancouver przez całą dobę dostępnych jest ponad 500 taksówek z 16 korporacji. Koszt przejazdu uzależniony jest od czasu i dystansu, przejazd do centrum kosztuje około 23 – 26 CAD. Taksówki dostępne są przed terminalami, krajowym i międzynarodowym. Dostępne są także limuzyny z kierowcą. Cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY Z miastem i okolicami łączy kilka linii autobusowych: 98 B oraz 496 dojeżdżają do centrum, 620 do BC Ferries w Tsawwassen, 491 do Richmond i Steveston, 301 do Surrey/Newton, C92 do terminala południowego oraz C90 do północnej części Sea Island.

Autobus firmy Airporter (www.yvrairporter.com) kursuje do najważniejszych hoteli położonych w centrum Vancouver, co 30 minut od 8.20 do 21: 45. Zatrzymuje się przed terminalem krajowym i międzynarodowym. Bilet w jedną stronę kosztuje 13,50 CAD.

Dostępne są także połączenia autobusowe do Whistler, Vancouver Island, Nanaimo, Tofino oraz do Bellingham, Everett i Seattle w stanie Waszyngton.

Większość hoteli w Richmond oferuje transport autobusowy na lotnisko.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.yvr.ca

Adres

Vancouver International Airport
3211 Grant McConachie Way
Richmond, B.C.
Canada

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Air China, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Continental Airlines, Delta, KLM, Lufthansa, Mexicana, Thomas Cook Airlines, United Airlines, US Airways, Zoom Airlines.

Lotnisko w Vancouver - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa