Treść główna

Lotnisko w Graz

RT
 
0.0 (0)
0
graz_airport
Terminal lotniska Graz
Fot. Jacktd

(kod IATA: GRZ; kod ICAO: LOWG)

Jedno z najstarszych lotnisk w Austrii, leży w południowo-wschodniej części kraju. Obsługuje miasto Graz i okolice. Aktualnie port lotniczy Graz należy do prężnie rozwijających się lotnisk, gdzie liczba podróżujących z roku na rok staje się coraz większa. W 2008 roku lotnisko obsłużyło ponad milion pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Mapa terminalu znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, podróżujących z dziećmi, banki, bankomaty, sklepy i kawiarnie. Jest także możliwość skorzystania z poczekalni dla VIP-ów, bezprzewodowego internetu i sal konferencyjnych.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +43 (0)316 2902 – 0.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w głównym holu terminalu, na terenie sali odpraw po lewej stronie od wejścia.

Na terenie lotniska Graz jest ponad 2200 miejsc parkingowych. Miejsca do parkowania są specjalne oznakowane. Wszelkich informacji udziela firma obsługująca parking - APCOA (telefon: (+43) 316 29614). W niebieskiej strefie znajduje się około 30 miejsc parkingowych, z których można bezpłatnie korzystać przez okres nie dłuższy niż godzinę (z voucherem na parkowanie). Niezadaszone miejsca parkingowe w ilości ponad 1400 są bezpłatne na okres do 30 minut i znajdują się bezpośrednio przed budynkiem hali odlotów.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są: licencjonowane taksówki, autobusy i pociąg. Na lotnisko można dostać się z autostrady A9.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem terminalu.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobusem komunikacji publicznej można wygodnie dojechać z Graz Hauptbahnhof (główna stacja kolejowa) przy Jakominiplatz do lotniska Graz. Przystanek autobusu jest umieszczony dokładnie przed budynkiem dla pasażerów. Podróż w jedną stronę kosztuje 1,60 euro.

TRANSPORT KOLEJOWY
Regionalne pociągi kursują pomiędzy Graz Hauptbahnhof i stacją Flughafen Graz-Feldkirchen. Lotnisko jest oddalone o około 5 minut drogi spacerem od stacji. Na stacji znajdują się wózki do przewozu bagażu. Podróż do centrum Graz trwa około 12 minut.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.flughafen-graz.at

Adres

Flughafen Graz Betriebsgesellschaft
A-8073 Feldkirchen
Austria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Austrian Airlines, Austrian Arrows, Lauda Air, Lufthansa, Niki, TUIfly, Robin Hood Aviation, Ryanair, Welcome Air, Tunis Air.

Lotnisko w Graz - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa