Treść główna

Lotnisko w Penang

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: PEN; kod ICAO: WMKP)

Międzynarodowe lotnisko położone w okręgu Bayan Lepas na wyspie Penang w Malezji, około 16 km na południe od Georgetown, stolicy Penangu. Port obsługuje rocznie ponad 3 miliony pasażerów i ciągle się rozwija. To średniej wielkości lotnisko, mogące obsłużyć do 5 milionów pasażerów rocznie, posiada dobre połączenia z większymi miastami południowo-wschodniej Azji. Penang Airport nie jest zatłoczone, a odznacza się wysokim standardem obsługi.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski i terminal cargo. Toczą się ciągle rozmowy na temat budowy nowego terminala obsługującego tanie linie lotnicze. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku pozostają kawiarnie, restauracje, bary, wiele sklepów, apteka, kantor wymiany walut, poczta, bank, bankomaty, wypożyczalnie samochodów. Istnieje możliwość skorzystania z poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +60 4 643 4411.

Punkt informacji turystycznej znajduje się na parterze terminala w hali przylotów. Jest on otwarty codziennie od 8.00 do 21.00

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm w tym: Avis, Hertz i National. Taniej wynajmiemy samochód w mieście.

Na lotnisku udostępniono parkingi krótko- i długookresowe. Razem do dyspozycji pasażerów i odwiedzających jest ponad 800 miejsc parkingowych.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 16 km na południe od Georgetown. Podróż autostradą Bayan Lepas zabiera około 20 minut, droga jest dobrze oznaczona.

TAKSÓWKI
Przed lotniskiem znajduje się postój taksówek. Specjalne kupony na przejazd należy nabyć w punkcie taxi na lotnisku. Orientacyjny koszt przejazdu do Georgetown to 38 RM, czas - około 30 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Lokalne autobusy U401 i 401E obsługują połączenie z lotniska do Georgetown. Przejazd trwa około 45-60 minut. Bilet kosztuje 2 RM. Autobusy kursują między 6.35 a 23.00. Do centrum miasta jeżdżą pojazdy z oznaczeniem kierunku Jetty i zatrzymują się zarówno na przystanku KOMTAR, jak i na Weld Quay.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.malaysiaairports.com.my

Adres
Penang International Airport,
11900 Bayan Lepas
Penang, Malaysia

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Malaysia Airlines, AirAsia, Cathay Pacific, Firefly, Jetstar Asia, Singapore Airlines, China Airlines.

Lotnisko w Penang - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Jesteś naszym Użytkownikiem?
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa