Treść główna

Lotnisko Narita Tokio

RT
 
4.9 (3)
0
Lotnisko Narita Tokio

(kod IATA: NRT, kod ICAO: RJAA)

Międzynarodowe lotnisko w Japonii, największe w kraju, położone 65 km od centrum Tokio. Zostało wybudowane jako alternatywa dla dotychczasowego lotniska - Haneda i przejęło niemal cały ruch międzynarodowy. Port lotniczy został otwarty w roku 1978 po 12 latach budowy. Do 2004 r. działał pod nazwą Nowy Międzynarodowy Port lotniczy Tokio. Port lotniczy rocznie obsługuje ok. 35 milionów pasażerów. Jest to główna baza dla takich linii jak Japan Airlines czy All Nippon Airways

W skład lotniska wchodzą 2 wielopiętrowe terminale pasażerskie, każdy posiada osobną stację kolejową. Pomiędzy terminalami kursuje shuttle bus i pociągi. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają liczne restauracje, kantory wymiany walut, banki, bankomaty, poczta, apteka, pokoje dla matek z dzieckiem, kawiarnie, sklepy, przechowalnie bagażu, pralnie. Podróżni mogą skorzystać z usług dentysty, kliniki medycznej, fryzjera, kosmetyczki, salonu masażu. Dostępne są także przebieralnie, prysznice, pokoje z łóżkami i pokój z fotelami do masażu. Istnieje możliwość dostępu do Internetu, wynajęcia telefonu, skorzystania z faksu i ksero. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i sale zabaw dla dzieci.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +81 03 5757-8111

Punkty informacji lotniskowej i turystycznej znajdują się w obu terminalach.

W halach przylotów obu terminali dostępne są wypożyczalnie samochodów firm: Toyota, Nissan,
Nippon, Japaren, Mazda. Punkty otwarte są od 7.00 do 21.30.

  • Terminal 1 - tel. +81(0)476-32-6206
  • Terminal 2 - tel. +81 (0)476-34-8464

Parkingi znajdują się przy obu terminalach. Parkingi P1 i P5 znajdują się przy terminalu 1, parkingi P2 i P3 znajdują się przy terminalu 2. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego. Szczegóły na stronie internetowej lotniska

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, limuzyny, pociągi i autobusy. Lotnisko położone jest przy Shin-Kulo Expressway prowadzącej do drogi 295, którą można dojechać do Tokio oraz większości pobliskich miast.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Taksówki obsługujące lotnisko mają ustalone ceny za kurs do różnych części miasta. Dokładny cennik dostępny na stronie: taxi. Nie jest to polecany środek transportu, ze względu na wysoki koszt i ruch na drogach.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z lotniska odjeżdżają autobusy do centrum Tokio, na lotnisko Haneda, do stacji Tokyo Station i Shinjuku Station, do głównych tokijskich hoteli, a także do okolicznych miast, takich jak Sendai, Utsunomiya czy Omiya. Istnieje także nocne połączenie na lotnisko Osaka. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY
Oba terminale posiadają swoje własne stacje kolejowe, skąd odjeżdżają pociągi podmiejskie do Tokio a także te dalekobieżne.

  • Keisei Electric Railway oferuje połączenia do Keisei Ueno w centrum Tokio, a także połączenie na lotnisko Haneda.
  • Japan Railways obsługują połączenie (oparte tylko na wcześniejszej rezerwacji) Narita Express, a także szybkie połączenia do Tokio i do okolicznych miejscowości.

Więcej informacji na stronie: pociągi.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.narita-airport.jp/en/

Adres
Narita-shi,
Chiba 282-8601,
Japa

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje następujące linie lotnicze: Aeroflot, Aeroméxico, Air France, Alitalia, British Airways, Continental Airlines, Delta Air Lines, KLM, Korean Air, Northwest Airlines, Virgin Atlantic Airways, Air Canada, Air China, All Nippon Airways, Austrian Airlines, EVA Air, Lufthansa, SAS, Singapore Airlines, Swiss, Thai Airways International, Turkish Airlines, United Airlines, Air India, Air New Zealand, Air Niugini, Air Pacific, Air Tahiti Nui, American Airlines, Cathay Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, EgyptAir, Finnair, Garuda Indonesia, Iran Air, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Pakistan International Airlines, Philippine Airlines, Qantas , SriLankan Airlines, Transaero, Vietnam Airlines.

Lotnisko Narita Tokio - opinie

Ilość opinii: 3
Ocena łączna 
 
4.9
Dojazd 
 
5.0  (3)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (3)
Strefa wolnocłowa 
 
4.3  (3)
Restauracje 
 
4.7  (3)
Odprawa 
 
5.0  (3)
Poczekalnia 
 
5.0  (3)
Czystość 
 
5.0  (3)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko dobrze zorganizowane i oznaczone. Obsługa bardzo miła i pomocna, mówiąca po angielsku. Czystość lotniska, dobre wi-fi, połączenie kolejowe z Tokio że stacji na lotnisku to dodatkowe atuty. Już nie mogę się doczekać na kolejną wizytę.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Dawno nie byłam tak zadowolona. Miła obsługa, wszystko przebiegało sprawnie i bez problemów. Lotnisko dobrze oznakowane, transport do stolicy bez zarzutów, można spokojnie dojechać komunikacją miejską.
Ocena łączna 
 
5.0
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Lotnisko dobrze zorganizowane, obsługa mówi po angielsku, ładnie, czysto, przestronnie. Po przylocie wizy wydają szybko i sprawnie (pobierają odcisk palca i robią zdjęcie), szybko wypakowują bagaże, jest darmowe wifi, kantory, komputery na monety i łatwa droga do pociągu. ;)
Ocena łączna 
 
4.7
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
3.0
Restauracje 
 
4.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa