Treść główna

Lotnisko w Timişoarze

RT
 
4.5 (1)
0

(kod IATA: TSR; kod ICAO: LRTR)

Międzynarodowe lotnisko położone 12 km na północny wschód od centrum Timisoary. Jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Rumunii, w regionie Banat blisko granicy serbskiej i węgierskiej. Lotnisko znane jest także pod nazwą Giarmata Airport. W 2008 roku obsłużyło prawie milion pasażerów.

 

Lotnisko posiada jeden terminal. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, sklepy, kantor wymiany walut, bank, bankomat, wypożyczalnie samochodów. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i pokoju dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +40 256 493639 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w ogólnodostępnym holu lotniska.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Biura wypożyczalni znajdują się w hali ogólnodostępnej lotniska. Do dyspozycji podróżnych są między innymi Avis, Hertz, Budget, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni samochodów wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku przed terminalami znajdują się miejsca parkingowe na parkingu P1 (285 miejsc parkingowych) i na parkingu P2 (316 miejsc parkingowych). Pierwsze 15 minut postoju jest za darmo. Pełny cennik i więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 12 km na północny wschód od centrum Timisoary, niedaleko Ghirody. Dostęp na lotnisko możliwy jest z drogi nr E70.

TAKSÓWKI
Taksówki dostępne są przed lotniskiem. Orientacyjny koszt dojazdu do centrum miasta to 25-30 Lei (7-8 euro). Taksówkę można zamówić w punkcie informacji na lotnisku lub pod numerem telefonu: +40 256 386005.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobus linii 26 łączy lotnisko z centrum miasta. Podróż trwa ok. 20 min. Przystanek znajduje się przed terminalem. Autobusy kursują od 5:30 do 23:00, co godzinę.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.aerotim.ro

Adres
Aeroportul Internaţional Timişoara Traian Vuia
str. Aeroport, nr.2
307200 Ghiroda - Timiş
O.P. 7 C.P. 1375
Romania

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Carpatair, Tarom, Austrian Airlines, Lufthansa, Malev, Wizzair.

Lotnisko w Timişoarze - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
4.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
N/A  (0)
Restauracje 
 
3.0  (1)
Odprawa 
 
5.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Samemu lotnisku nie mam nic do zarzucenia. Radzę jednak wcześniej sprawdzić rozkłady autobusów jadących na lotnisko. Jeżdżą one dosyć często, ale zdarza się np. dwugodzinna przerwa w kursowaniu w środku dnia.
Ocena łączna 
 
4.5
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
N/A
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
5.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa