Treść główna

Afryka dzisiaj Piękna biedna różnorodna

G
 
4.5 (1)
0
Afryka dzisiaj  Piękna biedna różnorodna

Wydawnictwo

Autor
Gilarowski Jerzy
Wydawnictwo
Dialog
Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma jednej Afryki. Afryka, jak i każdy kraj tego kontynentu, ma wiele twarzy. Pod każdym względem – przyrodniczym, ekonomicznym i przede wszystkim społecznym. W Demokratycznej Republice Konga żyje ponad 400 grup etnicznych, na Wybrzeżu Kości Słoniowej około 100, a w Tanzanii 124. I o każdej z tych grup krążą opowieści – dumny jak Masaj, zdolny jak Czaga czy leniwy jak Gogo. Ta afrykańska mozaika została opisana barwnie i z humorem, choć nie brak tu refleksji i analitycznego podejścia. Książka opowiada o miejscach, zdarzeniach, ale przede wszystkim o ludziach, których autor spotkał na swojej drodze. To spojrzenie na świat oczami podróżnika, dla którego Afryka stała się drugim domem.
Jerzy Gilarowski jest geografem, specjalizuje się w problematyce afrykańskiej. Wykłada na uczelniach polskich (Uniwersytet Warszawski, Almamer Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej) i afrykańskich (University of Dar es Salaam, University of Dodoma, University of Rwanda). Jest autorem prac naukowych oraz popularyzujących wiedzę o Afryce, do których należy niniejsza książka.
Zródło grafiki:http://1.bp.blogspot.com/-ZYzgZEmaWxw/VCnBTmIO0qI/AAAAAAAABtA/nUlsljyBkYU/s1600/Afryka%2Bdzisiaj.jpg

Afryka dzisiaj Piękna biedna różnorodna - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.5
Temat 
 
5.0  (1)
Kompozycja 
 
5.0  (1)
Język i styl 
 
4.0  (1)
Wydanie (okładka, druk, estetyka) 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Temat
Kompozycja
Język i styl
Wydanie (okładka, druk, estetyka)
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Autor książki ma ogromną wiedzę jak i doświadczenie co jest widoczne podczas czytania tej pozycji.Zawiera wiele odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące tego pięknego kraju:) Więc śmiało można ją polecic osobom,które chcą się zagłębic w kulturę,życie Afryki :)
Ocena łączna 
 
4.5
Temat 
 
5.0
Kompozycja 
 
5.0
Język i styl 
 
4.0
Wydanie (okładka, druk, estetyka) 
 
4.0

Nawigacja dodatkowa