Treść główna

Sognefjord w Norwegii

RT
 
0.0 (0)
0
sognefjord
Sognefjord
Fot. kennymatic

Sognefjord to najdłuższy fiord w Norwegii i zarazem drugi co do długości fiord świata. Leży w regionie Sogn og Fjordane i jest jedną z najbardziej lubianych norweskich destynacji zwłaszcza wśród osób aktywnych. W rejonie Sognefjorden można nie tylko urządzać piesze wędrówki, ale również wybrać się na rowerową wyprawę Rallarvegen – jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w kraju. W rejonie fiordu działa wiele wypożyczalni kajaków. Niezwykłą przygodą może być wspinaczka po lodowcach. Dla tych, którzy preferują nieco spokojniejszy tryb życia polecamy wędkarstwo. W pobliskim miasteczku Sogndal można natomiast zrobić zakupy. Koniecznie trzeba pamiętać o uwiecznieniu Sognefjord na fotografiach – krajobrazy są tu naprawdę niezapomniane.

 

Najważniejsze informacje

Położenie: w okręgu Sogn og Fjordane, na zachodzie Norwegii
Dojazd: samolotem z Oslo lub Bergen na lotnisko Sogndal Airport, linią kolejową Flåm albo autobusem z większych miast Norwegii.
(+47) 97 60 04 43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.sognefjord.no/en/

Sognefjord w Norwegii - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa