Treść główna

Park Miejski Różanka

E
 
5.0 (1)
0
Park Miejski Różanka
Park Miejski Różanka od niedawna, bo od 2007 r. stał się oczkiem w głowie wielu szczecinian, gdy po kilkudziesięciu latach przywrócono go do dawnej świetności, zachowując oryginalny rozkład alejek i rabat. Z każdym rokiem to atrakcyjne miejsce wzbogaca się o wiele nowych odmian róż, odtworzono fontannę "Ptasia studnia", która jest jedną z atrakcji ogrodu - wykonano ją z klinkieru i marmuru na postawie zdjęć i rycin, na wzór budowli przedwojennej. Planuje się również wybudowanie kawiarni "Różanka". Zadbano również o egzotyczne drzewa i krzewy, które zostały posadzone podczas zakładaniu ogrodu. Rosną tu m.in. kasztanowiec gładki, korkowiec amurski, jabłonie, wiśnie, grab amerykański, klon oraz świerk serbski. Rosarium parkowe założono w 1928 roku z okazji odbywającej się w Szczecinie wystawy ogrodniczej. Wytyczono alejki, ścieżki spacerowe i rabaty z różami. Teren obsadzono wieloma odmianami róż (mogło tu rosnąć nawet 10 tysięcy tych kwiatów). Na terenie ogrodu stała fontanna zwana "Ptasią studnią" autorstwa Kurta Scherdtfegera. Wojnę Różanka przetrwała w dobrym stanie i do lat siedemdziesiątych stanowiła atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu wielu szczecinian - stały tam ławeczki oraz czynna była kawiarnia "Różanka". Niestety pod koniec lat siedemdziesiątych, z powodu braku funduszy na jej utrzymanie Różanka przestała istnieć, zamknięto kawiarnię, zniknęły rabaty z różami, zatarły się ścieżki spacerowe. W 1983 teren został przekazany Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i dopiero w roku 2005 powrócił do miasta. Koncepcję odbudowy ogrodu opracowało Studio Architektury Krajobrazu M. Haas-Nogal.

Park Miejski Różanka - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
(Updated: Październik 14, 2015)
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
To taka szczecińska perełka przyrodnicza, potocznie zwana Różanką. Dziesiątki odmian róż, jakie tu rosą różnią się od siebie kolorem, wielkością ale wszystkie zmysłowo pachną i cieszą oko swoim wyglądem. Jest to niesamowite miejsce, w który można pospacerować, posiedzieć na ławeczce wśród bajecznie kolorowych kwiatów. W tym sezonie w parku zainstalował się Cafe rower, znana w Szczecinie kawiarnia na rowerze i dzięki temu w tym pięknym otoczeniu można było napić się kawy czy gorącej czekolady. Polecam Różankę, którą najlepiej odwiedzić w okresie kwitnienia róż.
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa