Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Tel AvivuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Lotniska w Tel Awiwie

Tel Awiw obsługiwany jest przez dwa lotniska:

Lotnisko Tel Awiw - Sde Dov (SDV) – Lotnisko położone w mieście Tel Awiw, w centralnej części Izraela, blisko morza. Lotnisko przypomina kształtem literę "L", której pionowa długa kreska jest wykorzystywana przez lotnictwo cywilne, natomiast poziomą krótką podstawę wykorzystują Siły Powietrzne Izraela (IAF). W 1940 lotnisko zostało nazwane Sde Dov, na cześć syjonistycznego pioniera lotnictwa Dov Hoza. Lotnisko obsługuje przede wszystkim loty krajowe, loty na Cypr i prywatne loty międzynarodowe. Lotnisko jest główną bazą Arkia Israel Airlines i Israir Airlines.

 

Lotnisko Tel Awiw – Ben Gurion (TLV) – Międzynarodowe lotnisko położone w środkowej części Izraela. Port ten jest zaliczany do najbardziej ruchliwych i dynamicznie rozwijających się lotnisk w Izraelu. Jest to największe lotnisko Izraela, znajduje się obok miasta Lod, w odległości 15 km na południowy-wschód od Tel Awiwu i około 50 km od Jerozolimy. W 2007 roku lotnisko zostało dostosowane również do obsługi samolotów typu A380. Jest to główny port lotniczy linii lotniczej El Al, Israir Airlines, Arkia Israel Airlines i Sun d'Or International Airlines. Lotnisko jest jednym z najściślej kontrolowanych lotnisk w świecie: pojazdy są sprawdzane przed wjazdem na teren otaczający lotnisko, przy wejściach znajdują się posterunki, wnętrze portu jest patrolowane, każdy odlatujący jest wypytywany od 5 min. do godziny, prześwietlony bagaż jest poddawany działaniu ciśnienia.

Główni przewoźnicy
Lotniska w Tel Awiwie obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Arkia Israel Airlines, Ayit Aviation and Tourism, Elrom Airways, Israir, Aerosvit, Air Malta, Air Baltic, Air Canada, Air France, Air Slovakia, AlItalia, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Bulgarian Air, Czech Airlines, EL AL, Finnair, Germania Express, Iberia, Lufthansa, Malev, South African Airways, SpanAir, Swiss, Thomas Cook Airlines, ThomsonFly, Turkish Airlines, LOT, KLM, Sun D'or International Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa