Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do IzraelaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tel Aviv (TLV) Ben Gurion Int, Apt.od 338Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Izraela

Znajdź nas w social mediach

Galilea

Zobacz także:

Galilea jest krainą historyczną znaną z przekazów biblijnych. Jest górzysta, jej część północna wznosi się ponad 1000 m n.p.m. i osiąga najwyższą wysokość w Izraelu (góra Meron 1208 m.). Występują tu formy krasowe i wulkaniczne m.in. stożkowate góry (góra Tabor).

Galilea uznawana jest za kolebkę chrystianizmu. Według Nowego Testamentu jest miejscem pochodzenia Chrystusa i większości jego uczniów. Znajduje się tu Nazaret będący sanktuarium związanym z Marią i Józefem, Zwiastowaniem i młodzieńczymi latami Chrystusa (m.in. Bazylika Zwiastowania). Obecnie w Nazarecie znajdują się liczne zabytki takie jak grota i kościół Zwiastowania, klasztor Franciszkanów z muzeum, meczet z czasów tureckiej obecności na tej ziemi, kościół Św. Józefa, klasztor Sióstr Nazaretu.

W Galilei warto także zwiedzić Kanę Galilejską, znaną z wesela przedstawionego w Ewangelii (mieści się tutaj m.in. zabytkowy kościół franciszkanów), Górę Tabor na której znajdują się ruiny obiektów budowanych przez chrześcijan m.in. Sanktuarium Przemienienia czy Jezioro Tyberiadzkie upamiętnione w Ewangelii częstym przebywaniem Chrystusa. Ślady miast znanych z Ewangelii ( Magdali, Kafarnaum)

Z tradycją judaizmu związana jest także Tyberiada założona w 21 r. n.e. przez tetrarchę Galilei Heroda Antypasa. Po zniszczeniu Jerozolimy w 70 r. n. e. stanowiła główny ośrodek Żydów, siedzibę sanhedrynu. Safed, który podobnie jak Tyberiada po zburzeniu Jerozolimy był ośrodkiem judaizmu, w XVI w. miejscem imigracji Żydów po ich usunięciu z Hiszpanii. Safed jest znany jako święte miejsce, centrum studiów kabalistycznych. Szczególnie znane są dwie synagogi. W synagodze Abu-hab znajduje się zwój Tory (Pięcioksiąg Mojżesza) przywieziony z Hiszpanii.

Judea

Judea jest krainą historyczną znaną z przekazów biblijnych, której krajobraz cechują głębokie, strome wąwozy, faliste płaskowyże pokryte rumowiskami skalnymi, liczne formy krasowe i skąpe zasoby wodne, uboga roślinność i obszary pustynne - Pustynia Judejska. Jest terenem na którym występuje największa koncentracja obiektów kultu trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Głównym ośrodkiem jest Jerozolima, miasto kananejskie, siedziba królów żydowskich i centrum judaizmu, a także od I w. n.e. związane z chrześcijaństwem a od VII wieku z islamem. W pobliżu Jerozolimy leży Betlejem znane od IV wieku sanktuarium z Bazyliką Narodzenia Pańskiego. W kierunku na północny-zachód od Jerozolimy znajduje się Emaus miejscowość wspomniana w Nowym Testamencie, sanktuarium Łamania Chleba. W Judei leży Jerycho uważane za jedno z najstarszych miast świata. Są tu wykopaliska kultury natufskiej z VII tysiąclecie p.n.e., kananejskiej, żydowskiej, hellenistycznej, rzymskiej, ruiny z okresu bizantyjskiego, wypraw krzyżowych. Według przedstawień biblijnych Jerycho było pierwszym miastem zdobytym przez Izraelczyków. W Hebronie zaliczanym również do najstarszych miast świata według Biblii pochowani są protoplaści izraelscy (Abraham, Sara, Izaak, Jakub).Hebron był przed Jerozolimą stolicą państwa żydowskiego. Jest jednym z czterech świętych miast islamu.

Akka

Akka to miasto i port leżący w Izraelu nad Morzem Śródziemnym. Zostało założony w starożytności przez Fenicjan. Akka była bardzo ważnym miastem w czasach wypraw krzyżowych, to tu powstał Zakon Krzyżacki. W mieście znajdują się liczne zabytki takie jak karawanseraje z XVI i XVIII wieku, meczet z XVIII wieuku, kościół i klasztor Franciszkanów z XVIII wieku.

Morze Martwe

Morze Martwe to bezodpływowe słone jezioro położone w tektonicznym Rowie Jordanu, na pograniczu Izraela i Jordanii. Długość jeziora wynosi 76 km a szerokość 16 km. Łączna powierzchnia to około 1 000km2. Jest to najgłębsza depresja na ziemi, brzegi są górzyste i pustynne. Występuje tu bardzo duże zasolenie – około 26%, w wyniku czego w Morzu Martwym nie ma prawie życia organicznego. Najsłynnieszą miejscowościa turystyczną na wybrzeżu Morza Martwego jest Ein Bokek. Miasto położone jest w najniższym miejscu na kuli ziemskiej - 400 m poniżej poziomu morza. Jest to jeden z najbardziej fascynujących rejonów świata z najbogatszym w sole i minerały akwenem naszego globu, a zarazem wielkim naturalnym uzdrowiskiem. Bogactwo źródeł leczniczych, słynne błota i sprzyjający kuracjom klimat stwarzają możliwość leczenia wielu schorzeń i stwarzają świetny klimat do wypoczynku.

Negew

Negew to pustynia wyżynna położona na południu Izraela, granicząca od wschodu z Rowem Jordanu a na południu z Zatoką Akaba. Leży na wysokości od 500 do 900 metrów n.p.m. i zajmuje teren około 13 000 km2. Tu też znajduje się największy krater krasowy na Ziemi - krater Ramon. Na terenie pustyni Negewie występują jedynie sporadycznie rzeki okresowe.

Eilat

To najpopularniejszy izraelski kurort położony na skraju pustyni Negev, połoóżny nad przepiękną zatoką Morza Czerwonego. Misto jest uzdrowiskiem całorocznym, bo słońce świeci tu 259 dni w roku. Piękna pogoda, możliwość kąpieli i nurkowania w krystalicznie czystej wodzie, safari na pustyni, niepowtarzalny mikroklimat, turkusowe morze i okalające zatokę góry o czerwonym odcieniu tworzą wspaniałe warunki do wypoczynku. Największą atrakcją turystyczną są rafy koralowe oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. 25 km na północ od Eilatu leży dolina Timna, gdzie znajdują się kopalnie króla Salomona, ruiny świątyni egipskiej oraz nowoczesne kopalnie miedzi i manganu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!