Azja stała się w ostatnim czasie bardzo przystępnym kierunkiem podróży. Mimo dzielącej nasze kontynenty odległości, tanie loty sprawiają, że podróż przestała być tak kosztowna. Nadal zajmuje sporo czasu, ale może się tam wybrać prawie każdy, wystarczą tylko chęci. Zatem gdzie warto rozpocząć swoją azjatycką przygodę? Od czego zacząć zwiedzanie Azji? Przed Tobą kilka sugestii podzielonych w zależności od czasu, jaki chcesz poświęcić na wyjazd, zainteresowań i specyfiki danego miejsca.

Przede wszystkim: dlaczego Azja? Bo ten największy kontynent jest tak różnorodny i zachwycający, że po prostu żal by było nigdy go nie zobaczyć na własne oczy. Piękno przyrody miesza się tam z wielowiekową kulturą i przepysznym jedzeniem. W zestawieniu znajdziesz zarówno całe kraje jak i konkretne miasta czy lokalizacje. Sprawdź, od czego zacząć zwiedzanie Azji.

Poprzedni

1. Hong Kong

Dawna brytyjska kolonia to świetne miejsce na rozpoczęcie przygody z Azją nawet w formie krótszego wypadu. Jeśli czeka Cię dłuższa przesiadka w tym mieście, koniecznie wyjedź z lotniska i udaj się na zwiedzanie. A jest co oglądać! Hong Kong to prawdziwa metropolia tętniąca życiem i światłem. Niesamowite zagęszczenie wieżowców, przy równocześnie wąskich i stromych uliczkach daje efekt miejskiej dżungli. Szybkie tempo życia można odczuć na każdym kroku, co gwarantuje wizytę pełną wrażeń i silnych emocji.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania jest Port Wiktorii. Kursują po nim liczne promy, dzięki czemu bez problemu można obejrzeć oba brzegi. W tym rejonie znajduje się wiele restauracji, sklepów i atrakcji. To również idealne miejsce na spędzenie wieczoru – codziennie o godz. 20 odbywa się tam pokaz świateł i laserów.

Najciekawsze niewielkie knajpki rodzinne można znaleźć w dzielnicach takich jak Yau Ma Tei czy Sham Shui Po. To jedne z najbardziej autentycznych dzielnic Hong Kongu. Kultura wschodu miesza się tam w równych proporcjach z zachodnimi wpływami, a efektem jest ekscytująca mieszanka.

Z kolei najlepszym miejscem na zobaczenie całego miasta z ponad perspektywy chodnika jest Wzgórze Wiktorii. Można tam dojechać zarówno samochodem/taksówką jak i tramwajem. Rozpościera się stamtąd widok na Hong Kong jakiego nie zobaczysz nigdzie indziej.

Fot. Simon Zhu/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here