Kambodża – atrakcje, które tam znajdziesz nie będą typowe w porównaniu do bardziej turystycznych krajów. Pierwsze wrażenie po przyjeździe do Kambodży? Pozytywne zaskoczenie. Dużo słyszy się o panującej tam biedzie, złych warunki noclegowych, ale niekoniecznie tak musi być. Może się zdarzyć, że Twój pokój będzie bardziej przypominał celę więzienną niż miejsce, za którego wynajem pobiera się opłaty, ale to zawsze jakieś urozmaicenie w czasie podróży. Bieda jest, w zależności od części kraju mniej lub bardziej widoczna. Dostrzegalny jest również dobrobyt. Najbardziej szokująca jest liczba Lexus’ów między innymi na ulicach Phnom Penh, stolicy Kambodży. Na tyle szokująca, że człowiek zaczyna sprawdzać w internecie czy Khmerowie nie posiadają przypadkiem jakichś zniżek na tę markę samochodu.

Co jeszcze rzuca się w oczy? Zachowanie mieszkańców Kambodży – wydają się bardziej dumni i zdystansowani w porównaniu do mieszkańców innych azjatyckich krajów. Wynika to zapewne z trudnej historii, która nie była łaskawa dla tego narodu. W końcu Kambodża wciąż podnosi się po jednym z najbardziej barbarzyńskich reżimów znanych ludzkości. Chcesz poznać powody, dla których warto odwiedzić Kambodżę? Oto kilka z nich.

Poprzedni

5. Początek podróży? Przystanek w Phnom Penh

Phnom Penh można pokochać lub znienawidzić. Wszystko zależy od tego, gdzie się udasz. W jednym momencie przechadzasz się wąskimi uliczkami i widzisz totalny nieporządek, aby za chwilę trafić na zadbane ulice w okolicach pałacu królewskiego. Długi spacer, nawet w upalny dzień sprawi Ci ogromną przyjemność. Na Twojej drodze będą pojawiać się świątynie, pomniki i zieleń. Co szczególnie warto zobaczyć? Oczywiście wyżej wspomniany pałac królewski. Złote dachy, figury, ogromne komnaty i mozaiki. To miejsce idealnie ukazuje wspaniałość i splendor gospodarza. Architekci i rzemieślnicy często poświęcali znaczną część swojego życia, aby spełnić wymagania swojego władcy.

W Phnom Penh znajdziesz również miejsca rozrywek dla backpackers’ów z całego świata, liczne bazary, czy Muzeum Narodowe. Jeśli nie wystraszy Cię chaos, korki i szaleni kierowcy – zdecydowanie warto spędzić tam kilka dni.

Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here