Cudowne plaże, soczysta zieleń parków narodowych, piękne góry i miejsce spotkania dwóch oceanów – to wszystko i wiele więcej można zobaczyć w RPA. Jakie są najpiękniejsze miejsca w RPA? Przed Tobą cała lista, która jest jedynie drobnym fragmentem atrakcji dostępnych na terenie tego kraju. Zaczynamy!

1Park Narodowy Krugera, czyli Wielka Piątka czeka!

Fot. Shutterstock

Park Narodowy Kruger znajduje się w Limpopo. To jeden z największych parków narodowych RPA. Zajmuje powierzchnię około 2 milionów hektarów. To idealne miejsce na safari, gdzie spotkać można wielką piątkę Afryki: słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty. Organizowane wyjazdy są jedną z największych atrakcji turystycznych RPA. Nie sposób odmówić sobie przyjemności zobaczenia niesamowitej flory i fauny na żywo.

Park można odwiedzać przez cały rok. Temperatury wahają się od 23 stopni Celsjusza w zimie do ponad 30 stopni w lecie. Najpiękniejsze miejsca w RPA są zazwyczaj chronione prawnie przez kłusownikami, jednak trudno jest pilnować tak rozległego terenu, dlatego nadal zdarzają się przypadki polowań na tym terenie.

Poprzedni
1 KOMENTARZ
  1. CO TUTAJ JEST POZA WYDEPTANYM SZLAKIEM???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here