Cudowne plaże, soczysta zieleń parków narodowych, piękne góry i miejsce spotkania dwóch oceanów – to wszystko i wiele więcej można zobaczyć w RPA. Jakie są najpiękniejsze miejsca w RPA? Przed Tobą cała lista, która jest jedynie drobnym fragmentem atrakcji dostępnych na terenie tego kraju. Zaczynamy!

1Park Narodowy Krugera, czyli Wielka Piątka czeka!

Fot. Shutterstock

Park Narodowy Kruger znajduje się w Limpopo. To jeden z największych parków narodowych RPA. Zajmuje powierzchnię około 2 milionów hektarów. To idealne miejsce na safari, gdzie spotkać można wielką piątkę Afryki: słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty. Organizowane wyjazdy są jedną z największych atrakcji turystycznych RPA. Nie sposób odmówić sobie przyjemności zobaczenia niesamowitej flory i fauny na żywo.

Park można odwiedzać przez cały rok. Temperatury wahają się od 23 stopni Celsjusza w zimie do ponad 30 stopni w lecie. Najpiękniejsze miejsca w RPA są zazwyczaj chronione prawnie przez kłusownikami, jednak trudno jest pilnować tak rozległego terenu, dlatego nadal zdarzają się przypadki polowań na tym terenie.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here