Afryka to nie tylko zwarty kontynent o olbrzymiej powierzchni i zróżnicowanej przyrodzie. To także niewiarygodne wyspy, które trzeba zobaczyć na własne oczy, by móc uwierzyć w ich istnienie. Bogata flora i fauna, niesamowite plaże, nieoczywiste atrakcje i, w niektórych przypadkach, również utrudniony dostęp sprawiają, że afrykańskie wyspy stanowią idealny kierunek podróżniczy. Przed Tobą afrykańskie wyspy, które koniecznie trzeba zobaczyć.

6Wyspa Świętej Heleny

Pierwsze lotnisko na Wyspie św. Heleny otwarte zostało dopiero w 2016 roku. Jego budowa stale była odwlekana w czasie, a niektórzy zaczęli powątpiewać, czy w ogóle ono powstanie. Wyspa znajduje się na Oceanie Atlantyckim, blisko 2000 km na zachód od wybrzeża Afryki. Stanowi część brytyjskiego terytorium zamorskiego. Ten osamotniony skrawek lądu zamieszkuje ponad 4000 osób. Do tej pory jedynym możliwym środkiem transportu były łodzie, jednak podróż na wyspę z najbliższego portu trwała minimum 5 dni. Teraz wystarczy 6 godzin lotu z Johannesburga i już można rozkoszować się cudownymi plażami i malowniczymi atolami.

Poprzedni
Poprzedni artykułRekordowy rozkład lotów Ryanair z Polski! 17 nowych tras!
Następny artykułSamolot Emirates poddany kwarantannie w Nowym Jorku. A na pokładzie… nie uwierzysz kto
blank
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here