Białe, mięciutkie piaski i idealna pogoda to marzenie niejednego turysty. Czymże jednak byłaby piękna plaża bez krystalicznie czystej wody o najbardziej niebieskim z możliwych kolorze? A skoro nie ma sprawiedliwości na świecie, nie wszystkie plaże mogą się poszczycić takim samym stopniem czystości wody. Gdzie zatem znajdziesz 8 miejsc z najbardziej niebieską wodą na świecie? Przed Tobą nasze zestawienie!

Zanim jednak przejdziesz do przeglądania propozycji, warto zadać sobie pytanie, co wpływa na czystość wody przy plaży. W dużej mierze zależy to od filtracji – na pewno pomagają rafy koralowe, czy skalne wapienne wybrzeże. Przejrzystość pomagają również utrzymać prądy morskie, które działają na naturalny odkurzacz. Jeśli do tego doliczyć jeszcze rozważną działalność ludzi i dbanie o środowisko, możemy liczyć na to, że trafimy na jedną z czystszych plaż.

Poprzedni

8. Jezioro Pukaki, Nowa Zelandia

Być może się zdziwisz, ale naszą listę zaczniemy nie od morza, a od jeziora. Znajdujące się na południu Nowej Zelandii jezioro Pukaki ma tak niesamowicie niebieski kolor, że aż trudno uwierzyć, że nie jest to kwestia użycia programu do obróbki zdjęć. Nic dziwnego, że filmowcy uwielbiają tę scenerię i wykorzystano ją zarówno w ekranizacji Władcy Pierścieni jak i Hobbita. Kolor jeziora wynika z bezpośredniej bliskości lodowca, z którego spływa drobny muł ze sproszkowanej skały. To on zawieszony w wodzie odbija niebieskie światło i nadaje jezioru świetlisty wygląd.

Tanie loty na Nową Zelandię


bardzo niebieska woda w górskim jeziorze
Fot. Pixabay
Poprzedni

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here