Najlepsze dni do rezerwacji tanich lotów

Wielu naszych czytelników zapewne nie raz zastanawiało się czy jest jakiś klucz, którym należy się kierować, aby tanie loty, które codziennie podpowiadamy na naszej stronie znaleźć samemu. Wskazówek może być kilka: rezerwacje ze sporym wyprzedzeniem, loty poza sezonem turystycznym, loty kombinowane (czyli kilka biletów na jednym odcinku), podróż wyłącznie z bagażem podręcznym. Jest jeszcze kilka tajników globtrotera, które pozwolicie, że pozostawimy sobie, aby przyjemnie Wam się nas odwiedzało. Czy są jednak najlepsze dni do rezerwacji tanich lotów? I jak to się przekłada na konkretne oszczędności?

Właściwe daty to wymierne oszczędności

Raport Kayak Europe pokazał, że podróżujący mogą zaoszczędzić prawie 2500 złotych na lotach powrotnych do Nowego Jorku, 1900 złotych na rejsach do Dubaju i 3300 złotych na lotach na Bali. Jak? Po prostu we właściwym dniu wybierając odpowiednią datę lotów.

Porównano ceny lotów w dwie strony dla 10 najpopularniejszych miejsc docelowych dla Brytyjczyków. Wyszukiwania przeprowadzono między 1 stycznia 2017 r. a 31 lipca 2018 r., z datami podróży między 1 sierpnia 2017 r. a 31 lipca 2018 r.

W najtańszym dniu – 10 stycznia, loty do Nowego Jorku kosztowały średnio 700 złotych, podczas gdy w najdroższym dniu – 29 lipca około 3200 zł.
Dane pokazują także, że loty na Ibizę 13 kwietnia kosztowały pasażerów zaledwie 55 zł. To 1350 zł taniej niż w najdroższym dniu – 25 maja!
John-Lee Saez, dyrektor zarządzający Kayak Europe:

„Podróżowanie poza sezonem może być tańsze, a dane pokazują, że w niektórych przypadkach zmiany zaledwie o kilka dni mogą oznaczać ogromne różnice. W badanych przypadkach najdroższe i najtańsze dni lotów do wybranych miejsc docelowych dzieliło zaledwie kilka tygodni”.

Świetnym przykładem na około świąteczne żniwa dla linii lotniczych jest cena biletów z Londynu do Sydney. Podróżujący, którzy chcieli na święta poczuć upalne lato, za loty do Australii w szczytowym momencie, tj. 19 grudnia musieli zapłacić prawie 6500 zł. Ten sam lot w najtańszym dniu – 9 maja kosztował 2150 zł.

Najlepsze dni do rezerwacji tanich lotów… a także hoteli!

Podobnie jak istnieją dni do rezerwacji tanich lotów, tak znaleźć można dni do rezerwacji tanich hoteli. Średnia cena za pokój w hotelu w Pradze spadła do zaledwie 100 zł w najtańszą noc, 17 stycznia. Jednak zaledwie kilka tygodni wcześniej – 29 grudnia, ceny były wyższe siedmiokrotnie!

Poza Europą koszty noclegów mogą się różnić nawet 10-krotnie. 7 kwietnia średni koszt nocy w hotelu w Marrakechu wyniósł 105 zł, a w najdroższy dzień – 28 lipca, ceny wzrosły do średnio 1490 zł za noc.

Tanie podróżowanie może zatem być nałogiem nie tylko samym w sobie, ale też w prześciganiu się na znalezienie co raz lepszej okazji cenowej. I w tym najszybciej pomożemy Wam my! Tymczasem może Wy posiadacie swoje przykłady konkretnych oszczędności? Macie swoje dni do rezerwacji tanich lotów? Podzielcie się nimi w komentarzach poniżej.

2 KOMENTARZE
  1. w tym art. nie informacji kiedy są te najlepsze dni? Może należy zmienic tytuł np. Badania nad Najlepsze dni do rezerwacji tanich lotów

  2. Podpinam sie do Tomasza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here