Słowenia jest niewielkim krajem, który dość łatwo można pominąć podczas wyboru miejsca na urlop. Spora część turystów po prostu przez nią przejeżdża w drodze na Bałkany, czy to do Chorwacji, czy Czarnogóry. I jest to błąd, który na pewno trzeba by naprawić. Słowenia jest pięknym krajem z wieloma niezwykłymi miejscami. Oto najciekawsze atrakcje Słowenii.

Poleć do Słowenii

1Jezioro Bled – miejsce jak z bajki

Fot. Shutterstock

Wymieniając najciekawsze atrakcje Słowenii koniecznie trzeba zacząć od jednego z najpiękniejszych jezior Europy. Jezioro Bled jest chętnie odwiedzane przez turystów. Ma szmaragdowy kolor, a na malowniczej wysepce znajduje się kościół. Wokół roztacza się widok na Alpy, a na jednym z brzegów można podziwiać i zwiedzać zamek, Blejski grad, wyglądający jak z bajki. To najstarszy zamek Słowenii, obecnie znajduje się w nim muzeum. Będąc na miejscu warto wynająć jedną z łódek i popływać po jeziorze lub pospacerować dobrze utrzymanymi ścieżkami wzdłuż linii brzegowej.

Warto również zobaczyć wąwóz Vintgar. Znajduje się on w Triglawskim Parku Narodowym. Ma on liczne kamieniste ścieżki i drewniane pomosty, którymi można dojść do wodospadu.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here