W 2018 roku Słowenia wprowadza zmiany dotyczące winiet na tamtejsze autostrady. I to zmiany korzystne dla podróżnych!

Co zyskują turyści dzięki zmianom? Przedstawiając dowód zakupu tygodniowej lub miesięcznej winiety otrzymają możliwość zwiedzenia zabytków w Lipicy, Mariborze, Ptuju, a także zamku Predjama i Jaskini Postojnej. Więcej informacji o winietach znajdziesz tutaj.

Zakup winiety i zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Słowenii w jednym

Kampania skierowana jest do wszystkich turystów europejskich zmierzających w kierunku Morza Adriatyckiego i Bałkanów samochodami, z przyczepami kempingowymi i na motocyklach. Nowa winieta daje wyjątkową szansę na atrakcyjny cenowo postój w Słowenii i zobaczenie miejsc znanych na całym świecie. Aby ułatwić dostęp do informacji, strony dotyczące akcji zostały przetłumaczone również na języki: niemiecki, włoski, węgierski, czeski i polski.

 

miasteczko nad morzem
Fot. Shutterstock

Dla wielu turystów Słowenia jest jedynie punktem na trasie do obranego, wakacyjnego celu. Zatrzymują się tam na chwilę, by podziwiać malownicze krajobrazy i zabytkowe miasta. Zmiany warunków zakupu winiet mogą przyczynić się do rozwoju turystyki w tym kraju i zachęcić podróżujących do zostania na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here